Menu pomocnicze
WIOSNA
Czapki z rąk przedstawicieli Zarządu Powiatu w imieniu zespołu odebrali Stanisława Sulińska , Janina Dominik, Władysław Juzwiszyn oraz Zbigniew Kuźniak.
Pani Janina Dominik, kierownik Zespołu podkreśliła, że z utęsknieniem czeka na możliwość wznowienia występów, które zarówno artystom jak i fanom zespołu przysparzały wiele radości i pozytywnych doznań.
Życzymy wielu udanych występów oraz nieskończenie dużo ciekawych pomysłów!
 
Namysłowiacy.jpeg
*************
Przypomnijmy, że Zespół powstał w czerwcu 1988 roku przy Zarządzie Rejonowym Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Namysłowie. Początkowo była to grupa kabaretowa, która następnie przekształciła się w zespół wokalny pod nazwą „Stare nutki babuni”, a kierowniczką zostaje Stefania Hajkowska. Od roku 1994 zespół przechodzi pod opiekę Namysłowskiego Ośrodka Kultury i tak jest do chwili obecnej.
W repertuarze posiada utwory biesiadne, ludowe, cygańskie, a także kresowe. W 2010 roku „Namysłowiacy” zostali wyróżnieni w VII Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Kresowej w Łosiowie, zdobywając II miejsce. W roku 2012 i 2013 zespół zajął II miejsca na Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Seniorów pt. „Kosturki” w Opolu.
Zespół występuje na uroczystościach gminnych, powiatowych, a także wojewódzkich.
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 09-03-2021 11:28 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 09-03-2021 11:50
Przewiń do góry