Menu pomocnicze
WIOSNA
Powiat Namysłowski od czerwca ubiegłego roku realizuje Projekt "Edukacja, Integracja i Nowoczesność w Powiecie Namysłowskim".

Projektem objęte są dwie szkoły średnie z terenu naszego powiatu:
- Zespół Szkół Specjalnych w Namysłowie oraz
- I Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Iwaszkiewicza

Jednym z celów projektu jest poprawa bazy dydaktycznej obu szkół, poprzez doposażenie w nowoczesne narzędzia do nauczania kompetencji matematyczno-przyrodniczych narzędzia TIK oraz narzędzia do diagnozy, edukacji, wspomagania rozwoju i prowadzenia terapii uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w okresie od VI/2020 do VI/2021.

DSC_1423.jpeg
 
W dniu 04 lutego 2021 roku Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz przekazał na ręce Pani Dyrektor Joanny Chmury kolejne pomoce  dydaktyczne, tym razem w postaci zestawu laptopów. Bardzo serdecznie dziękujemy przesympatycznemu Maksymilianowi z klasy VI za to, że zaprezentował Panu Staroście nowy sprzęt można wykorzystać do nauki.
 
DSC_1418.jpeg
Przypomnijmy, że w ramach projektu zakupiono już m.in.:
- dla ZSS w Namysłowie
: 52 różnego rodzaju piłek i piłeczek, 2 zestawy do badmintona, 15 pachołków, zestaw do unihokeja, maty sensoryczne to kolejne pomoce do terapii uczniów; 8 paneli ścianki wspinaczkowej; plansze edukacyjne; Boardmaker - program wspierający pracę z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, który umożliwia nawiązywanie komunikacji z osobami niemówiącymi, rozwija u nich umiejętności czytania i pisania oraz posługiwania się symbolami; zewnętrzny panel muzyczny, który jest elementem planowanego parku sensorycznego mającego powstać przy szkole.
- dla I LO w Namysłowie: bryły geometryczne, które pozwalają zapoznać uczniów m.in. z podstawowymi rodzajami figur przestrzennych takich jak prostopadłościan, ostrosłup, stożek czy kula; 18 nowych plansz dydaktycznych na zajęcia pn. Dbam o świat dbam o siebie; 3 specjalistyczne mikroskopy.
 
W ramach projektu planowane są także zajęcia z kształtowania i rozwijania kompetencji matematyczno-przyrodniczych, kompetencji cyfrowych oraz zajęcia uzupełniające ofertę szkoły dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz spotkania edukacyjno-integracyjne uczniów z ZSS oraz uczniów LO. Nie możemy się już doczekać na wspólne spotkania oraz wyjazdy z uczniami!

Pozdrawiamy serdecznie całą wspaniałą ekipę z ZSS z Namysłowa i bardzo nas cieszy, że zakupione z projektu przedmioty sprawiają wam tyle radości.

Barbara Jarmuszewska

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 05-02-2021 08:42 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 05-02-2021 08:58
Przewiń do góry