Menu pomocnicze
WIOSNA

Na dzień 04 stycznia 2021 roku dane NFZ podają, że na terenie Powiatu Namysłowskiego zgłoszono 4 punkty szczepień, które po 15 stycznia będą realizować szczepienia dla osób z etapu I - seniorów 60+ i uprawnionych w tym etapie grup zawodowych.

2 punkty znajdują się w Namysłowie i po jednym w Pokoju i Domaszowicach:
GRUPOWA PRAKTYKA LEKARSKA PRO-FAMILIA SPÓŁKA Z O.O. - Namysłów ul. Pocztowa
ZOZ "ZDROWIE" Spółka Cywilna Paweł Łącki, Irena Konopka, Dariusz Roszczypała - Namysłów ul. Mickiewicza
NZOZ W.W.-MED S.C. WYRĄBEK JACEK WĘGRZYNOWSKA BARBARA - Pokój ul. 1 Maja
Praktyka Lekarska Ewa Szczepaniak - Domaszowice ul. Strzelecka

kliknij na poniższą grafikę, aby dowiedzieć się więcej o szczepieniach lub zadzoń pod numer 989

e708039e01de95e712f809849cd2cc0b_XL.jpeg

PROCES REJESTRACJI

 1. Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się po 15 stycznia 2021 r.
 2. Procedura będzie prosta i bezpieczna - szczepienie jest bezpłatne.
 3. Poszczególne jej etapy to:
  - Rejestracja – online: przez infolinię tel. 989, u lekarza POZ lub poprzez Internetowe Konto Pacjenta.
  - Zgłoszenie do punktu szczepień – kwalifikacja przez lekarza.
  - Wykonanie szczepienia oraz obserwacja pacjenta po szczepieniu.
  - Powtórzenie procesu po upływie 21 dni – bez konieczności ponownej rejestracji.

Od kiedy mogę się zaszczepić?

21 grudnia 2020 r. Komisja Europejska dopuściła na unijny rynek szczepionkę przeciw koronawirusowi opracowaną przez koncern Pfizer i firmę BionTech. Kilka godzin wcześniej decyzję o zatwierdzeniu szczepionki podjęła Europejska Agencja Leków.

Szczepionki dla grupy 0

Pierwsze szczepienia w Polsce odbyły się 27 grudnia. Tego samego dnia szczepienia zaczęły się również w większości państw UE 

Z kolei 28 grudnia rozpoczęła się szeroka dystrybucja szczepionki przeciwko COVID-19. Tego dnia do Polski przyleciało 300 tysięcy dawek.

Pierwsze dawki (tzw. etap 0 szczepień) sa przeznaczone dla osób, które są najbardziej narażone na zakażenie. Są to: pracownicy sektora ochrony zdrowia (w tym wykonujący indywidualną praktykę), pracownicy domów pomocy społecznej i pracownicy miejskich ośrodków pomocy społecznej oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych, rodzice wcześniaków.

Szczepionki dla kolejnych grup

Proces rejestracji powszechnych szczepień Polaków przeciwko COVID-19 rozpocznie się 15 stycznia 2021 r. Procedura będzie prosta i bezpieczna. W kolejnych etapach szczepieni będą:

etap 1: pensjonariusze domów pomocy społecznej oraz zakładów opiekuńczo-leczniczych, pielęgnacyjno-opiekuńczych i innych miejsc stacjonarnego pobytu, osoby powyżej 60. roku życia w kolejności od najstarszych, służby mundurowe, w tym Wojsko Polskie, nauczyciele;

etap 2: osoby w wieku poniżej 60. roku życia z chorobami przewlekłymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19, albo w trakcie diagnostyki i leczenia wymagającego wielokrotnego lub ciągłego kontaktu z placówkami ochrony zdrowia, osoby bezpośrednio zapewniające funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne;

etap 3: przedsiębiorcy i pracownicy sektorów zamkniętych na mocy rozporządzeń w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Realizowane będą także powszechne szczepienia pozostałej części dorosłej populacji.

Szczegółowe informacje przekazujemy poprzez nasze strony: 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 05-01-2021 08:50 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 05-01-2021 09:01
Przewiń do góry