Menu pomocnicze
WIOSNA

Dzień przed wigilią w Starostwie Powiatowym w Namysłowie nastąpiło przekazanie 14 strojów dla zespołu „Przeczowskie Skowronki”. Fundatorami strojów było Starostwo Powiatowe w Namysłowie oraz Namysłowski Ośrodek Kultury.

„Zależy nam na wspieraniu lokalnej kultury ludowej. Działalność takich zespołów jednoczy lokalną ludność, rozwija więzy międzyludzkie oraz jest odskocznią od dzisiejszego pędu w świecie internetu.” - mówi Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak.

stroje 02.jpeg
Pamiątkowe zdjęcie z przekazania strojów dla zespołu "Przeczowskie Skowronki"

W imieniu zespołu stroje odebrał Pan Zygmunt Hofbauer oraz Pani Zofia Biedroń.

„Serdecznie dziękuję za ufundowanie strojów. Na pewno wspomogą one działalność naszego zespołu i sprawią, że nasze występy będą jeszcze bardziej atrakcyjniejsze niż dotychczas.” – komentuje wydarzenie Zygmunt Hofbauer

stroje 01.jpeg
Pani Zofia Biedroń oraz Pan Zygmunt Hofbauer odbierają stroje w imieniu zespołu "Przeczowskie Skowronki"

Historia zespołu „Przeczowskie Skowronki” rozpoczęła się w 2009 roku. Od samego początku zespół działa przy świetlicy wiejskiej w Przeczowie. W skład zespołu wchodzą głównie emeryci i renciści z Przeczowa. Założycielem i kierownikiem zespołu jest Grzegorz Szczepaniak, a w swoim repertuarze posiada głównie pieśni ludowe, patriotyczne, religijne oraz programy słowno-muzyczne.  

„Przeczowskie Skowronki” występuje na dożynkach, festynach i różnych przeglądach zespołów artystycznych, takich jak: Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Kresowej w Łosiowie, Wojewódzkim Przeglądzie Piosenki Patriotycznej w Olszance, Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Artystycznych Emerytów i Rencistów  w Opolu,  Przeglądzie Kolęd i Pastorałek  w Brzegu, Festiwalu Piosenki Religijnej w Brzegu, Wojewódzkim Przeglądzie twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy”, Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Skarbimierzu. Za swoje występy otrzymał wiele wyróżnień i nagród.  Zespół zajął 3 miejsce w III wojewódzkim Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych Seniorów  „Kosturki 2013” oraz III miejsce w Pierwszym Festiwalu  Piosenki dla Seniorów.

Życzymy wielu sukcesów i niezapomnianych występów.

Barbara Jarmuszewska

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 29-12-2020 09:12 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 29-12-2020 09:22
Przewiń do góry