Menu pomocnicze
WIOSNA
Zachęcamy do obejrzenia poniższego materiału filmowego:
star 3.jpeg

Nowy budynek dla Zespołu Szkół Specjalnych oraz sterylizatornia to dwie kolejne inwestycje przygotowane przez powiat namysłowski. Realizacja obu tych inwestycji możliwa będzie dzięki środkom zewnętrznym pozyskanym przez Starostwo Powiatowe w Namysłowie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Łączna kwota dofinansowania to 4.705.265,00 zł z czego 3 mln z przeznaczeniem na budowę nowoczesnego budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Namysłowie oraz 1,7 mln na przebudowę pomieszczeń budynku NCZ na centralną sterylizatornię i pomieszczenie do mycia i dezynfekcji środków transportu szpitalnego. Obie inwestycje bardzo potrzebne i wyczekiwane.

Każdy kto choć raz był w namysłowskiej Szkole Specjalnej wie jak bardzo dzieci, które do nie uczęszczają potrzebują nowego budynku, budynku bez barier architektonicznych oraz przystosowanego dla osób niepełnosprawnych. Obecny budynek pozostawia wiele do życzenia. Środki pozyskane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych pozwolą na budowę nowoczesnego budynku dydaktycznego z zapleczem sportowym. W nowym budynku zaplanowano sale dydaktyczne, pracownie, szatnie, sale terapeutyczne, świetlice, pomieszczenia administracyjne, salę sportową oraz zaplecze sanitarne i techniczne.

„Temat o którym rozmawiałem z dyrekcją ZSS oraz rodzicami około półtora roku temu wydawał się być tylko marzeniem. Obecnie dzięki funduszom przyznanym z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych możemy śmiało rozpoczynać tę inwestycję.” – mówi starosta namysłowski Konrad Gęsiarz. „Dzięki pozyskanym funduszom już za około 2 lata będziemy mogli cieszyć się nową szkołą, która jest niezwykle potrzebna. Wszyscy, którzy byli w murach obecnej szkoły wiedzą  jak wiele braków jest w tym budynku, jak stary jest ten budynek i niemożliwy do dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych.” dodaje.

„To najlepsza wiadomość na koniec tego roku.”mówi Joanna Chmura dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Namysłowie. „Bardzo, bardzo dziękuję Panu Staroście za ogromne zaangażowanie, zrozumienie tematu osób niepełnosprawnych i ich potrzeb i podejmowane działania, oraz wszystkim zaangażowanym w ten projekt. Dla naszych uczniów i dla nas to najlepsza wiadomość tego trudnego roku. To wiadomość, na którą placówka bardzo długo czekała i o której jedynie marzyła.” dodaje Pani Joanna.

Drugą inwestycją, którą zrealizuje starostwo w ramach pozyskanego dofinansowania jest przebudowa pomieszczeń budynku NCZ na centralną sterylizatornię. Nowe fundusze pozwolą na przebudowę obecnych pomieszczeń wraz z modernizacją przegród budowlanych, wymianę okien i drzwi, wymianę urządzeń sterylizatorni, wykonanie układu wentylacji mechanicznej, ale także zakup nowoczesnego sprzętu medycznego oraz wyposażenia do centralnej sterylizatorni i pomieszczeń do mycia i dezynfekcji środków transportu szpitalnego. 

Termin realizacji obu inwestycji to około dwa lata.

Basia Jarmuszewska

wiecej o FIL.jpeg

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 10-12-2020 12:13 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 10-12-2020 15:12
Przewiń do góry