Menu pomocnicze
WIOSNA
DSC_0951.jpeg
 
Szanowni Państwo w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Temat ten jest trudny i przez to rzadko poruszany na forum publicznym. Niemniej jednak uważamy, że bardzo ważny, ponieważ dotyczy wielu kobiet i rodzin często z naszego bliskiego otoczenia.
Dlatego też właśnie dzisiaj na prośbę Fundacji utworzyliśmy niniejszy post, aby zwrócić Państwa uwagę na ten trudny aczkolwiek istotny temat.
Od kilku lat na terenie naszego powiatu działa FundacjaTęczowy Kocyk.Fundacja, która swoim zasięgiem obejmuje już znaczną część Polski oraz dzięki dziesiątka wolontariuszy rozwija swoją działalność zagraniczną.
 
Wolontariusze zajmują się przygotowaniem ubranek, rożków oraz czapeczek dla dzieci z wadami letalnymi i hiperwcześniaków, które przekazują na oddziały ginekologiczno-położnicze oraz do zakładów pogrzebowych. Są to tak małe rzeczy, że nie można ich kupić w żadnym sklepie. To właśnie dzięki nim Rodzice po stracie mają w co otulić swoje Maleństwa.
 
Zachęcamy do wsparcia działań Fundacji. Na parterze Starostwa został ustawiony specjalny pojemnik, do którego można wkładać takie materiały jak:
☑️ kolorowe włóczki,
☑️ nici,
☑️ materiały: polarowy, bawełniany,
☑️ ozdoby pasmanteryjne np. kwiatki, motylki, guziczki,
☑️ cienkie wstążki itp.
 
Poniżej przedstawiamy efekty pracy wolontariuszy Fundacji oraz linki, pod którymi mogą Państwo znaleźć więcej informacji o działalności fundacji:
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 15-10-2020 09:07 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 15-10-2020 09:18
Przewiń do góry