Menu pomocnicze
WIOSNA
W dniu 21 września 2020 roku w Urzędzie Gminy w Rychtalu podpisano listy intencyjne wyrażający chęć współpracy w ramach „Partnerstwa na 307” oraz udział w projekcie pn. Pilotażowe Centrum Wsparcia Doradczego.

 

podpisanie 303.jpeg
Zawiązane partnerstwo ma na celu:
- wzmocnienie współpracy rozwojowej obszarów zagrożonych trwałą marginalizacją i małych miast powiatowych z pogranicza województw wielkopolskiego oraz opolskiego, leżących w powiatach kępińskim i namysłowskim, poprzez integrację działań podmiotów publicznych – jednostek samorządu terytorialnego, ukierunkowanych nie terytorialnie, lecz funkcjonalnie na płaszczyźnie społecznej, gospodarczej i przestrzennej, które przenikają się wzajemnie.
Listy intencyjne podpisali po stronie województwa opolskiego Powiat Namysłowski reprezentowany przez Starostę Namysłowskiego Konrada Gęsiarza oraz cztery gminy z obszaru powiatu namysłowskiego tj. Miasto i Gmina Namysłów, Gmina Domaszowice, Gmina Świerczów i Gmina Wilków.
Listy intencyjne po stronie Powiatu Kępińskiego podpisali Starosta Kępiński oraz Wicestarosta, a także przedstawiciele cztery gminy z obszaru powiatu kępińskiego tj. Miasto i Gmina Kępno, Gmina Baranów, Gmina Trzcinica oraz Gmina Rychtal.
 

▶️▶️ Czym jest „Partnerstwo na 307”??

Partnerstwo to zostało oparte na trwałych filarach historycznych, które ukształtowały powiązania funkcjonalne pomiędzy Powiatem Kępińskim a Namysłowskim, których bardzo charakterystycznym elementem było uruchomienie połączenia kolejowego (Linia Kolejowa nr 307) pomiędzy Kępnem a Namysłowem, na początku XX wieku. Na trasie znajdowały się stacje: Kępno Zachód, Mroczeń (Gmina Baranów), Laski-Smardze (Gmina Trzcinica), Trzcinica Wlkp. (Gmina Trzcinica), Buczek Wielki (Gmina Rychtal), Rychtal, Bukowa Śląska (Gmina Namysłów), Kamienna (Gmina Namysłów) i Namysłów. W związku z tym, że linia ta przecinała ówczesną granicę państwa polskiego i niemieckiego, jej przeszło stuletnia historia naznaczona jest ściśle historią pogranicza.
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 23-09-2020 14:02 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 23-09-2020 14:05
Przewiń do góry