Menu pomocnicze
WIOSNA
Wyremontowany odcinek drogi powiatowej na odcinku Mikowice-Ligota Książęca został na początku września br. oddany do użytku!!!
Przypomnijmy, że umowę w imieniu władz powiatu na remont DP 1129 O na odc. Mikowice-Ligota Książęca podpisali w dniu 8 maja 2020 roku Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz oraz Wicestarosta Tomasz Wiciak.
 
05.jpeg
 
Przebudowa drogi DP 1129 O na odcinku Mikowice - Ligota Książęca to projekt o wartości ponad 963 191,91 zł z czego 50% wartości inwestycji drogowej (tj. 481 595,96 zł) została dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych, pozostałe 50% powiat przeznaczy z własnego budżetu.
 
Zakres rzeczowy robót objął:
prace pomiarowe,
nawierzchnię jezdni,
pobocza, odwodnienie,
oznakowanie,
roboty towarzyszące.
Remont powyższego odcinka drogi ma duże znaczenie dla obszaru, na którym zlokalizowana jest droga DP 1129 O (gmina miejsko-wiejska, gmina Namysłów) głównie ze względu na wzrost bezpieczeństwa podróżowania oraz usprawnienie połączenia komunikacyjnego.
Ponadto wpłynie bezpośrednio na ułatwienie w prowadzeniu działalności gospodarczej, ułatwienie w dostępie do instytucji społeczno-kulturowych, co w niedalekiej przyszłości zaowocuje rozwojem społeczno-kulturalny lokalnej społeczności, wpłynie również na zwiększenie potencjału funkcji turystyczno-rekreacyjnych gminy i związanych z tym możliwości rozwojowych.
 
02.jpeg
Przy odbiorze drogi, który miał miejsce na początku września br., obecni byli przedstawiciele firmy remontującej PR DM Sp. z o.o. z Brzegu oraz przedstawiciele władz samorządu: Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak, członek Zarządu Powiatu Zbigniew Bratosiewicz, Radny gminy Namysłów Wojciech Kowalczyk oraz Naczelnik Wydziału Dróg Starostwa Powiatowego w Namysłowie.
 
Barbara Jarmuszewska
 
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 17-09-2020 11:54 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 17-09-2020 11:58
Przewiń do góry