Menu pomocnicze
WIOSNA

W ponad 3000 miejsc na całym świecie czytano „Balladynę”. 9. odsłonę akcji zainaugurowała w Ogrodzie Saskim w Warszawie Para Prezydencka. Już dziś wiadomo, że przyszłoroczną lekturą Narodowego Czytania będzie „Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. Tak licznej obsady dramat Juliusza Słowackiego nie miał nigdy w historii – w każdym z pięciu aktów dzieła pojawił się inny skład aktorów. Łącznie ponad 60 nazwisk m.in. Ewa Dałkowska, Halina Łabonarska, Teresa Lipowska, Andrzej Mastalerz, Rafał Zawierucha i Krzysztof Kwiatkowski. Całość wyreżyserował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła

Także Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz przyłączył się do akcji czytania. Na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół Specjalnych z Namysłowa Starosta przeczytał fragment lektury. Akcja czytania z przyczyn bezpieczeństwa miała miejsce on-line niemniej jednak wszyscy przyłożyli się do swojego zadania bardzo skrupulatnie.

Wraz ze Starostom Konradem Gęsiarzem w nagraniu udział wzięli uczniowie: Natalia, Maks i Maksiu, nauczyciele: p. Małgorzata Figlak, Pan Andrzej Błażków i pan Dariusz Słodki oraz Dyrekcja: Pani dyrektor ZSS Joanna Chmura i wicedyrektor Anna Chmielewska.

„Dziękujemy, za to że zawsze możemy liczyć na pomoc pana Starosty Konrada Gęsiarza” – Joanna Chmura Dyrektor ZSS w Namysłowie.

 

Kliknij aby zobaczyć nagranie z Narodowego Czytania "Balladyny" w Zespole Szkół Specjalnych w Namysłowie

unnamed.jpeg

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 09-09-2020 11:48 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 09-09-2020 12:01
Przewiń do góry