Menu pomocnicze
WIOSNA

30 sierpnia w Kościele pw. św. Franciszka z Asyżu i św. Piotra z Alkantary w Namysłowie, odbyła się uroczysta msza św. dożynkowa. Zgodnie z tradycją mieszkańcy naszego miasta, rolnicy, władze powiatu w osobach Wicestarosty Namysłowskiego Tomasz Wiciaka oraz Członka Zarządu Powiatu Andrzeja Zielonki oraz władze gminy wraz z przedstawicielami namysłowskich instytucji oraz stowarzyszeń podziękowali uroczyście przed obliczem Boga za płody rolne zebrane podczas tegorocznych żniw.

dożynki.jpeg

Wicestarosta Tomasz Wiciak podsumowując całe wydarzenie przypomniał bardzo stare powiedzenie: "od myszy do cesarza żyje wszystko z gospodarza”. Przypominając, że zawód rolinka mino postępu technologicznego, zmian społecznych jest niezwykle ważny, ale także trudny. Ponadto przypomniał, jak bardzo istotne jest to, aby szczególnie w obecnej ciężkiej sytuacji pamiętać i wspierać polską zdrową żywność i wspierać polskiego rolnika.

W tym roku rolę Starostów Dożynkowych pełnili Państwo: Aneta Czyżowicz z Kamiennej i Adam Maziak z Michalic, którzy zgodnie z tradycją ofiarowali chleb, który symbolizuje życie, sytość i szczęście oraz wino wraz z koszem, w którym znajdowały się dary pól i ogrodów zebrane na naszej Ziemi Namysłowskiej.

Tradycyjnie już w trakcie Mszy nastąpiło poświęcenie wieńca dożynkowego wykonanego przez mieszkańców sołectwa Kamienna.

Mszy Św. przewodniczył Ksiądz Proboszcz Bartosz Barczyszyn.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tej doniosłej uroczystości za obecność i wspólną modlitwę.

Barbara Jarmuszewska

dożynki2.jpeg
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 31-08-2020 09:14 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 31-08-2020 09:32
Przewiń do góry