Menu pomocnicze
WIOSNA

27 czerwca 2020 r. w na boisku sportowym w Starościnie odbył się już VI Powiatowy Turniej Piłkarski. W związku z wystąpieniem ogólnoświatowej pandemii koronawirusa, gdzie również wszelka rywalizacja sportowa została wstrzymana, nasz coroczny turniej stanął pod znakiem zapytania. Jednak po sukcesywnym znoszeniu obostrzeń, także w obszarze rywalizacji sportowej, pojawiła się możliwość rozegrania turnieju, z której z ogromną chęcią skorzystaliśmy. Każdy z zawodników, którzy czynnie uprawiają piłkę nożną, bardzo stęsknił się za rywalizacja sportową. Organizatorem tego wydarzenia był po raz kolejny LZS Starościn oraz pomysłodawca tego wydarzenia Pan Krzysztof Żołnowski obecny Wiceprzewodniczący Rady Powiatu, a także fundator nagród dla uczestników - Starostwo Powiatowe w Namysłowie ze Starostą Namysłowskim Panem Konradem Gęsiarzem na czele, który również czynnie brał udział w rozgrywkach jako zawodnik Polonii Domaszowice.

IMG_3049.jpeg

Po oficjalnym przywitaniu drużyn oraz zaproszonych gości: wspomnianego Starostę Namysłowskiego i Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu, a także Wójta Gminy Świerczów oraz Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Świerczowie, którego dokonał Pan Łukasz Gienieczko – Wiceprezes LZS Starościn rozpoczęto rywalizacje sportową.

W tegorocznych zawodach wystartowały cztery drużyny: Start Namysłów – juniorzy starsi, Widawa Wilków, Polonia Domaszowice oraz drużyna gospodarzy -  LZS Starościn.

Rozgrywki toczyły się systemem „każdy z każdym”. W sumie rozegrano 6 półgodzinnych spotkań. Pierwsze trzy mecze (Widawa Wilków – Polonia Domaszowice, Start Namysłów – LZS Starościn, Start Namysłów, Widawa Wilków – Start Namysłów) zakończyły się bezbramkowymi remisami. Dopiero w czwartym spotkaniu pomiędzy gospodarzami ze Starościna i Polonią Domaszowice padły bramki, a mecz zakończył się wynikiem 1:1. W kolejnym pojedynku LZS Starościn pokonał 2:1 Widawę Wilków, co jak się później okazało dało im również zwycięstwo w całym turnieju. Do końca na ostateczny triumf miały również szanse zespoły z Domaszowic i Namysłowa, które zmierzyły się w ostatnim pojedynku. Po zaciętym meczu 1:0 zwyciężyli młodzi zawodnicy Startu, jednak do zajęcia pierwszego miejsca zabrakło im jeszcze jednej strzelonej bramki. Tym razem o końcowym zwycięstwie gospodarzy ze Starościna zdecydowała większa liczba strzelonych bramek, gdyż zarówno Start jak i miejscowy LZS zgromadziły na koncie po 5 pkt i różnica bramek również była identyczna. Także o mały włos udało się gospodarzom obronić zeszłoroczne zwycięstwo. Ogólnie to już trzecie zwycięstwo LZS Starościn w tym turnieju, gdzie triumfowali również w latach 2016 i 2019. Drugie miejsce w tym roku zajęli młodzi piłkarze z Namysłowa, natomiast trzecie miejsce ex aequo przypadło drużynom z Domaszowic i Wilkowa.

Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrany został Mateusz Królikowski z Widawy Wilków, a bramkarzem Łukasz Letki ze Startu Namysłów, który w całym turnieju nie stracił żadnego gola. Każda z drużyn otrzymała również okazałe puchary. Po rozgrywkach przyszedł czas na wspólną integrację przy ciepłym posiłku z grilla oraz napojach chłodzących, które zostały przez organizatorów zapewnione dla wszystkich uczestników.

Do zobaczenia za rok!

IMG_2931.jpeg
IMG_2953.jpeg
IMG_3033.jpeg
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 02-07-2020 10:52 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 02-07-2020 11:03
Przewiń do góry