Menu pomocnicze
Namysłowski Rynek 2021

Inicjatywa Pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy
"Fundusz Inwestycji Samorządowych" realnym wsparciem dla wszystkich samorządów gminnych i powiatowych

Całość wsparcia dla naszych samorządów to 4 443 969 złotych, gdzie 623 897 zł trafi do Powiatu Namysłowskiego, 1 422195 zł do gminy Pokój, 534 115 zł do gminy Wilków i po 500 tys trafi do gmin Domaszowice oraz Świerczów.   

starosta fundusz inwestycji samorządowych.jpeg

Główne założenia funduszu to:
· Gminy i powiaty dostaną dostęp do rządowego programu wsparcia inwestycji – to Tarcza dla Samorządów, warta w skali całego kraju 6 mld zł.
· Samorządy (gminy, powiaty i miasta) otrzymają dotacje w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln zł – nigdy wcześniej państwo nie przedstawiło programu, który tak szeroko wspierałby małe Ojczyzny.
· Ponad 2,6 mld złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi do gmin wiejskich i miejsko-wiejskich. To droga zrównoważonego rozwoju, który w równym stopniu wspiera zarówno duże miasta, jak i najmniejsze miejscowości.
· Pieniądze będą przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek – bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcie dla każdej gminy i powiatu w kraju.
· Wiele gmin i powiatów ma problem z wkładem własnym do inwestycji, a środki z Funduszu Inwestycji Samorządowych pozwolą im na realizację zadań inwestycyjnych.
· Pieniądze przekazane przez rząd będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje. Takie jak szkoły, przedszkola, żłobki, wodociągi i kanalizacja, szpitale, domy pomocy społecznej, chodniki czy remonty. A także inne działania podejmowane w naszych małych Ojczyznach. To także wsparcie dla tysiąca firm i setek tysięcy pracowników.
· Tarcza dla samorządów to również program wsparcia dla polskich małych i średnich firm, które realizują zadania inwestycyjne samorządów. To kolejny zastrzyk pieniędzy, który pozwala nie tylko na utrzymanie miejsc pracy, ale także rozwój przedsiębiorstw.

Kwoty dotacji dla poszczególnych samorządów będą wynikały z relacji wydatków majątkowych i zamożności gmin i powiatów.

Źródłem finansowania projektu jest Fundusz COVID-19.  Wsparcie jest bezzwrotne.

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 30-06-2020 15:12 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 30-06-2020 16:35
Przewiń do góry