Menu pomocnicze
WIOSNA

16 wozów strażackich sfinansuje w całości MSWiA w ramach profrekwencyjnej inicjatywy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. O czym poinformowali na sobotniej (20 czerwca br.) konferencji prasowej wiceministrowie Maciej Wąsik i Paweł Szefernaker oraz komendant główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak.

bitwa.jpeg

Jak informuje ministerstwo w tym roku dofinansowano zakup rekordowej liczby 517 samochodów, które przekazano strażom pożarnym. Warunkiem przekazania było jednak wpłacenia przez dany samorząd 200 tys.zł wkładu własnego. Większość samorządów, które znalazły wkład własny, otrzymały samochody ciężkie, średnie oraz lekkie. Dla tych gmin, najmniejszych, które nie mogły wygospodarować takich środków na zakup wozu, MSWiA przygotowało inną możliwość.

Inicjatywa "Bitwa o wozy" zakłada przekazanie wozów strażackich tym gminą, które nie przekraczają 20 tys. mieszkańców, a których frekwencja wyborcza będzie najwyższa w danym województwie. Gminy te otrzymają od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

więcej szczegółów na:[https://www.gov.pl/web/mswia

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 20-06-2020 14:27 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 20-06-2020 14:49
Przewiń do góry