Menu pomocnicze
WIOSNA

Najnowsza karetka bariatryczna będzie realizować swoje zadania na terenie Powiat Namysłowskiego.

10 czerwca 2020 roku w godzinach porannych Starosta Powiatu Namysłowskiego Konrad Gęsiarz wraz z Burmistrzem Bartłomiejem Stawiarskim, Komendantem PSP Tadeusemz Kmieć oraz Dyrekcją OCRM Panem Ireneuszem Sołkiem oraz Jarosławem Kostyłą uczestniczyli we wprowadzeniu do służby na terenie Powiatu Namysłowskiego najnowszej karetki bariatrycznej. Jest to jedna z nielicznych karetek tego typu na opolszczyźnie.

01.jpeg

Dzięki specjalistycznym noszom pozwalającym na bezpieczny transport pasażerów o wadze do 318 kg znacząco podniesie się bezpieczeństwo pacjentów oraz komfort pracy osób z obsługi karetki. Dodatkowo pojazd wyposażony jest w specjalne krzesło pozwalające na transport pacjentów o wadze ponad 200 kg. oraz w automatyczne urządzenie wspomagające resuscytację.

Karetka tego typu znacznie zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców powiatu.

"Pojawienie się karetki na naszych powiatowych drogach było możliwe dzięki wybraniu Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego jako jednostki realizującej na naszym terenie zadania z zakresu ratownictwa medycznego" - mówi Starosta Konrad Gęsiarz.


 

02.jpeg
03.jpeg
04.jpeg
05.jpeg
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 10-06-2020 08:00 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 14-06-2020 04:16
Przewiń do góry