Menu pomocnicze
WIOSNA

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. W tym dniu wszyscy pamiętamy o tym jak trudna jest praca strażaków i jak dużo wymaga od nich poświęcenia.

Swoje wyrazy szacunku oraz wdzięczności dla namysłowskich strażaków wyraził także Starosta Powiatu Namysłowskiego Konrad Gęsiarz na swoim facebookowych profilu zwracając się do strażaków tymi słowami: „Dziękuję za Wasz trud, za poświęcenie, za wielki dar serca, jakim jest Wasza piękna służba i zaangażowanie. Życzę bezpiecznej służby, zawsze szczęśliwych powrotów z akcji! Należą Wam się ogromne podziękowania za poświęcenie w ochronie życia i mienia ludzkiego, za zaangażowanie i gotowość do niesienia pomocy. Niech idee czerpane bezpośrednio od patrona strażaków, św. Floriana, przyświecają Wam zawsze. DZIĘKUJĘ!!!”.

Namysłowscy strażacy ten dzień zwyczajowo obchodzą bardzo uroczyście. Niemniej jednak tegoroczne obchody były wyjątkowe, o wiele skromniejsze niż w latach ubiegłych ze względów epidemiologicznych. Uroczysta zbiórka odbyła się, tym razem wyjątkowo, na garażu podziału bojowego w niewielkim gronie zmiany służbowej oraz pracowników systemu codziennego. Podczas zbiórki Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie st. kpt. Tadeusz Kmieć wygłosił okolicznościowe przemówienie w którym podziękował wszystkim strażakom OSP, WSP oraz PSP za ubiegły rok służby jak również złożył życzenia wszelkiej pomyślności.

strazacy01za.jpeg

Podczas części oficjalnej przyznano awanse, odznaczenia i wyróżnienia. W tym awans na stopień starszego kapitana dla Komendanta PSP w Namysłowie Tadeusza Kmieć (na zdjęciu poniżej).

komendant.jpeg

Łącznie w korpusie oficerskim przyznano 5 awansów w stopniach, w korpusie podoficerskim 11 awansów w stopniach służbowych, w korpusie szeregowym cztery awanse w stopniach służbowych. Komendant Główny PSP przyznał nagrodę pieniężną dla jednego funkcjonariusza, a Opolski Komendant Wojewódzki PSP w Opolu przyznał nagrody pieniężne czterem funkcjonariuszom.

Wszystkim awansowanym, odznaczonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości oraz powodzenia w dalszej służbie.

Barbara Jarmuszewska

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 07-05-2020 10:28 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 07-05-2020 11:06
Przewiń do góry