Menu pomocnicze
WIOSNA

#KupujŚwiadomie #Produktpolski

Wszyscy wiemy jak istotne jest wspierania krajowej gospodarki, dlatego też Starostwo Powiatowe w Namysłowie przyłączyło się do kampanii informacyjnej:

KUPUJ ŚWIADOMIE „PRODUKT POLSKI”

Pamiętajmy, że wybieranie polskich produktów żywnościowych:
- to wsparcie dla polskich rolników i przedsiębiorców
- to przychody i zyski firm działających w Polsce
- to podatki wspierające lokalne budżety.

Wybierajmy świadomie kierując się naszym wspólnym dobrem!

W tym trudnym czasie bądźmy solidarni z naszymi przedsiębiorcami i rolnikami, wspierając krajową gospodarkę i jednocząc się we wspólnych działaniach!!

Ogólnopolska kampania informacyjna Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, przeprowadzana wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa pn. „Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI” ma na celu zwiększenie wiedzy Polaków na temat znaczenia świadomych decyzji zakupowych, szczególnie w tak trudnym czasie jak obecnie.

produkt polski.jpeg

Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 4 grudnia 2016 r. o zmianie ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych, odnoszące się do dobrowolnego znakowania środków spożywczych informacją PRODUKT POLSKI. Przepisy te dają producentom możliwość wyróżniania na rynku produktów wyprodukowanych w Polsce z polskich surowców poprzez oznakowanie ich informacją PRODUKT POLSKI, konsumentom zaś umożliwiają odnalezienie na sklepowej półce krajowego asortymentu. Znak PRODUKT POLSKI dzięki prostej grafice nawiązującej do polskiej flagi jest łatwo zauważalny przez konsumentów, którzy kraj pochodzenia traktują jako jedno z kryteriów wyboru produktów rolno-spożywczych.

Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI – Twój wybór ma ogromne znaczenie! Kupując produkty krajowego pochodzenia wspierasz przedsiębiorców, rolników i firmy działające na terenie Polski, wspierasz budżety samorządów i dajesz wyraz nowoczesnego patriotyzmu. Jak pisze Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski w apelu inaugurującym kampanię Kupuj świadomie PRODUKT POLSKI: „Z punktu widzenia przyszłości polskiego rolnictwa oraz gospodarki to priorytet i nasz wspólny cel i społeczny obowiązek”.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ O KAMPANII zapraszamy na:

https://www.gov.pl/web/produktpolski

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 24-04-2020 10:57 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 24-04-2020 13:05
Przewiń do góry