Menu pomocnicze
WIOSNA

W dniu 27.02.2020 roku w KP PSP strażacy podsumowali rok 2019. Według danych straż pożarna obsłużyła łącznie 866 zdarzeń (z czego duży odsetek to działania medyczne) i przeszkoliła blisko 4 tys dzieci i prawie tyle samo osób dorosłych.

Podsumowanie roku w KP PSP w Namysłowie

„Korzystając z okazji chciałem bardzo serdecznie podziękować wszystkich strażakom, za Wasz wkład, za Waszą misję, za niesienie pomocy i za Wasze zaangażowanie.” – powiedział podczas rocznej odprawy w Komendzie Powiatowej PSP kpt. Tadeusz Kmieć do swoich strażaków.

A faktycznie jest za co dziękować bo liczby nie kłamią i mówią same za siebie. Namysłowscy strażacy wyjeżdżali do akcji aż 866 razy, w akcjach profilaktycznych przeszkolili 3951 dzieci oraz 3726 osób dorosłych, a ich czas reakcji na zdarzenie to niecałe 2 minuty, co jest bardzo dobrym wynikiem.

DSC_1105.jpeg
Kpt. Tadeusz Kmieć - Komendant KP Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie

Podsumowanie objęło zadania operacyjne (m.in. pożary poszycia leśnego, pól, młodników, zabudowań mieszkalnych, zalania i podtopienia, poszukiwania osób zaginionych, wypadki drogowe, czynności medyczno-ratunkowe), szkoleniowe (np. ćwiczenia akcji ratunkowo gaśniczych na terenach leśnych), profilaktyczne (np. prelekcje wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, kampanie informacyjne np. czujka na straży bezpieczeństwa, bezpieczne ferie, bezpieczne wakacje).

Na spotkanie tradycyjnie, oprócz strażaków, zaproszeni zostali przedstawiciele władz gminnych oraz powiatowych, w tym także Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, który w imieniu wszystkich samorządowców podziękował strażakom za ich pracę oraz zaangażowanie.

DSC_1137.jpeg
Od lewej: kpt. Tadeusz Kmieć - Komendant KP PSP Namysłów, Bogdan Zdyb - wójt gminy Wilków oraz Konrad Gęsiarz - Starosta Namysłowski

„Jako samorządowcy staramy się Was wspierać na tyle na ile możemy. Każda wydana złotówka, która pomaga w ratowaniu życia i zdrowia jest dla nas dobrze wydaną złotówką.” – powiedział Starosta Konrad Gęsiarz. Na zakończenie spotkania życzył wszystkim zgromadzonym strażakom, aby po każdej akcji wracali do swoich rodzin i najbliższych zdrowi.

tekst i foto: Barbara Jarmuszewska

DSC_1110.jpeg DSC_1111.jpeg DSC_1112.jpeg

Opublikował(a): Robert Kupniewski Data publikacji: 27-02-2020 13:51 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 27-02-2020 15:14
Przewiń do góry