Menu pomocnicze
WIOSNA

fot k wolf (97).jpeg

13 stycznia 2020 roku na długo zapisze się w pamięci mieszkańców Namysłowa. Jako dzień, w którym po raz pierwszy urzędujący Prezydent RP zaszczycił nasze miasto swoją obecnością.

fot k wolf (38).jpeg

Prezydent RP Andrzej Duda oficjalną część spotkania z mieszkańcami Namysłowa rozpoczął około godziny 19.00. Głównym powodem wizyty głowy państwa była przypadająca w tym roku 100. rocznica włączenia części ziem namysłowskich w granice II RP.

Prezydent dużo czasu w swoim wystąpieniu poświęcił burzliwej historii naszego regionu oraz zmianom jakie zaszły na przestrzeni wieków w naszym mieście. Podczas poniedziałkowego wystąpienia Prezydenta mieszkańcy Namysłowa usłyszeli wiele krzepiących słów. Między innymi to, że  Namysłów jest Waszym miastem, Polskim miastem! (…) To że Namysłów dzisiaj wygląda jak wygląda, to że jest w takim stanie, to że szczycicie się Państwo swoim miastem, to że miasto jest rzeczywiście piękne, to jest wielka Państwa zasługa”.

fot k wolf (78).jpeg

Prezydent nie ominął także tematu istotnych, bieżących spraw, w tym nakreślił priorytety, którymi powinni w najbliższych latach kierować się rządzący krajem. Największym wśród nich jest poprawa warunków życiowych Polaków, usprawnienie sieci usług socjalnych.

Mam nadzieję, że będę mógł po tych pięciu latach mojej prezydentury usłyszeć głos zwykłej polskiej rodziny, która mówi <żyje nam się lepiej niż wtedy, kiedy pan zaczynał>" powiedział do mieszkańców powiatu namysłowskiego Prezydent RP Andrzej Duda podczas swojego oficjalnego wystąpienia w Sali I LO w Namysłowie.

Po zakończeniu części oficjalnej Prezydent RP przez około godzinę rozmawiał indywidualnie z osobami przybyłymi na spotkanie, którzy mieli możliwość porozmawiać z Prezydentem oraz zrobić sobie okazjonalne zdjęcie. Także wśród młodzieży „selfie” z Prezydentem cieszyły się dużą popularnością, co jak było widać na licznych zdjęciach, sprawiało radość obu stronom.

tekst: Barbara Jarmuszewska

fot. Krzysztof Norbert Wolf

fot k wolf (98).jpeg
fot k wolf (100).jpeg
fot k wolf (105).jpeg
fot k wolf (115).jpeg
fot k wolf (119).jpeg
fot k wolf (123).jpeg
fot k wolf (125).jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 15-01-2020 13:15 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 15-01-2020 13:41
Przewiń do góry