Menu pomocnicze
Wiosna

W dniu dzisiejszym odbyło się w Namysłowskim Ośrodku Kultury podsumowanie projektu pt. „Niepodległość w powiecie namysłowskim – szlakiem granicy polsko-niemieckiej” dofinansowanego ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

DSC_0664.jpeg

W projekcie tym uczestniczyli uczniowie 4 szkół z powiatu namysłowskiego wraz z opiekunami. Szkołami tymi były: I Liceum Ogólnokształcące z Namysłowz, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Głuszyny, Zespół Szkolno-Przedszkolny z Jastrzębia oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 z Namysłowa. Do zmagań młodzieży przyłączyli się także przedstawiciele Stowarzyszenia Pamięci Armii Krajowej oraz Namysłowskiego Ośrodka Kultury, w tym Pani Karolina Szeliga i Pani Agnieszka Klimas, które jednocześnie były głównymi koordynatorkami projektu.

DSC_0743.jpeg

Na uroczystym podsumowaniu obecni, obok uczniów, nauczycieli, dyrektorów szkół oraz instytucji biorących udział w projekcie, byli równieź przedstawiciele naszych władz samorządowych tj. Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski oraz Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak.
Podziękowania otrzymał także Pan Tadeusz Wincewicz, który przygotował wystawę towarzyszącą wydarzeniu i folder podsumowujący cały projekt z bogatymi zbiorami fotograficznymi.

DSC_0775.jpeg
Serdecznie gratulujemy przeprowadzenia tak obszernego projektu, który niewątpliwie pomógł przybliżyć wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym wiedzę na temat historii naszego powiatu oraz kształtowania się jego granic na przestrzeni lat.

Barbara Jarmuszewska

 
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 13-11-2019 13:08 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 13-11-2019 13:14
Przewiń do góry