Menu pomocnicze
słoneczniki

Otwarcie innowacyjnego Żłobka Integracyjnego

„Elementarz Przyjazny Rodzinie”

DSC_0139.jpeg

Oficjalne otwarcie placówki nastąpiło 25 października 2019 roku. Wśród wielu zaproszonych gości obecne także były władze samorządowe Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz oraz Burmistrz Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, który jako jeden z dziewięciu osób miał zaszczyt przeciąć oficjalnie czerwoną wstęgę jako osoba, która swoją pomocą wsparła placówkę w chwili jej tworzenia.

DSC_0113.jpeg

Realizatorem projektu i jednocześnie organem prowadzącym żłobek jest Fundacja Ekologiczna Wychowanie i Sztuka „Elementarz”. Choć jak podkreśla Pani Maria Pawlak dyrektor placówki – placówka ta nie powstałaby bez współpracy i pomocy wielu wspaniałych ludzi, w tym także namysłowskich władz samorządowych, które m.in. wydzierżawiły ziemie pod budowę żłobka. 

DSC_0199.jpeg
DSC_0204.jpeg
W nowoczesnym żłobku czeka na dzieci sala doświadczania świata, sala integracji sensorycznej i rehabilitacji, a to wszystko w ekologicznym, dobrze doświetlonym budynku. Placówka przyjmie 100 dzieci, a rekrutacja jest wciąż otwarta.

Jest to pierwsza tego typu placówka w Namysłowie, która stwarza bardzo dobre warunki do rozwoju najmłodszych dzieci, jednocześnie w pełni przystosowana do potrzeb dzieci z niepełnosprawnością. Powstanie żłobka jest odpowiedzą na potrzeby społeczne w gminie Namysłów i szansą dla wielu dzieci i rodzin, w tym szczególnie kobiet, którym łatwiej będzie  powrócić na rynek pracy. 

„Wierzę w to, że placówka posłuży nie tylko dzieciom i rodzicom, ale także całej lokalnej społeczności” – mówi Andrzej Jabłoński, prezydent Fundacji Ekologicznej Wychowanie i Sztuka „Elementarz”.

Żłobek powstał dzięki środkom finansowym pozyskanym od duńskich Fundacji Velux, a także środkom własnym Fundacji „Elementarz” oraz wsparciu namysłowskiego oddziału Diehl Controls. Uruchomienie obiektu były możliwe również dzięki współpracy z Gminą Namysłów, która wydzierżawiła specjalnie na ten cel działkę, projekt architektoniczny  przygotowali architekci z warszawskiego oddziału Bjerg Arkitektur, a generalnym wykonawcą inwestycji była firma Ekoinbud z Gdańska. Łączna wartość inwestycji to 7,5 mln złotych.

W najbliższych planach rozwojowych placówki jest także zagospodarowanie terenu wokół żłobka, co ma na celu stworzenie dla dzieci naturalnego i sensorycznego placu zabaw oraz ogródków warzywnych i miejsca relaksu nie tylko dla dzieci, ale także dla rodziców oraz stworzenie górki saneczkowej.

DSC_0216.jpeg
DSC_0217.jpeg
DSC_0219.jpeg

 

 

 

Opublikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data publikacji: 28-10-2019 12:36 Modyfikował(a): Aleksandra Kiełtyka Data modyfikacji: 28-10-2019 12:52
Przewiń do góry