Menu pomocnicze
WIOSNA

polsko-czeskie centrum logo.jpeg


W dniach 23-24 czerwca 2007 roku w Sali Sportowej Namysłowskiego Gimnazjum nr1, miały miejsce Mini-Targi Gospodarcze. Była to pierwsza tego typu impreza w Namysłowie.
Targi zostały zorganizowane w ramach projektu „Polsko-Czeskie Centrum Doradztwa i Promocji Gospodarki”, współfinansowanego ze środków  Inicjatywy Wspólnotowej INTERREG III A Czechy-Polska 2004-2006.
W Targach udział wzięli przedsiębiorcy z terenu Powiatu Namysłowskiego oraz z obszaru czeskich partnerów projektu: Miasta Hlučína i Izby Gospodarczej w Jeseníku. Swoja ofertę zaprezentowały także firmy z Opola i jego okolic.
Uroczystego otwarcia Mini-Targów Gospodarczych w Namysłowie dokonał Starosta Namysłowski Michał Ilnicki. Swoją obecnością  uroczystość zaszczycili między innymi: Burmistrz Namysłowa Krzysztof Kuchczyński, Zastępca Burmistrza Grzegorz Kubat, członek Zarządu Województwa Opolskiego Ryszard Wilczyński. Miasto Hlučín repezetowała Christina Akritidu, natomiast Izbę Gospodarczą w Jeseníku reprezentował prezes OHK Jeseník, Bořivoj Minář oraz Dyrektor OHK Jeseník Renata Ruská.
Nadrzędnym celem przedsięwzięcia była intensyfikacja powiązań gospodarczych pomiędzy przedsiębiorstwami Powiatu Namysłowskiego, Hlučína i Jeseníka.  Tragi były także okazją dla 24 firm z terenów 3 partnerów projektu, do zaprezentowania swoich produktów i usług. Wśród wystawców znalazły się zarówno znane już na rynku krajowym firmy takie jak np.: Maryniak, Dziedzic, Metalowiec, Babywelt czy Browar Namysłów, a także mniejsze, doskonale funkcjonujące na rynku lokalnym, jak Chrząszcz, Perfekt II , Establo  czy wreszcie Drew-Zbych. Czeskich partnerów projektu reprezentowały następujące firmy: Stomil, Klaro, Finger-Pro, Masoma oraz Sportovnĕ rekreační areál Hlučín.
Na Mini-Targach rozstrzygnięto konkurs na „Najefektowniejsze Stoisko” o Złoty, Srebrny i Brązowy Puzel. W komisji oceniającej pomysłowość wystawców znalazł się Tomasz Dragan z NTO, Monika Pniewska – redaktor naczelna Gazety Namysłowskiej oraz Mariusz Jabłoński – redaktor Gazety Namysłowskiej. Trzecie miejsce w konkursie zajęła czeska firma Klaro, otrzymując tym samym nagrodę Brązowego Puzla. Na drugim miejscu znalazła się firma Maryniak, za które otrzymała Srebrnego Puzla. „Najefektowniejsze Stoisko” na Mini-Targach Gospodarczych w Namysłowie przygotowała czeska firma Stomix. Zwycięscy otrzymali nagrody z rąk  Wicestarosty Namysłowskiego, p. Sławomira Hinborcha.
Dwudniowa impreza wystawiennicza przyciągnęła wielu zwiedzających z Namysłowa i okolic, potwierdzając potrzebę organizowania tego typu przedsięwzięć na naszym terenie.

Informator o wystawcach   
Mini – Targi Gospodarcze - prezentacja

Rysunek1.jpeg

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach PIW INTERREG IIIA  Czechy-Polska 2004-2006

Opublikował(a):  Data publikacji: 10-10-2011 08:55
Przewiń do góry