Menu pomocnicze
Wiosna
DSC_0534.jpeg

28 września 2019 roku odbył się, organizowany już po raz drugi, Rajd Rowerowy dla Niepodległej. W rajdzie mógł wystartować każdy kto ukończył 18 r.ż. i wypełnił formularz zgłoszeniowy. Organizatorami, jak zresztą i w zeszłym roku, byli Starostwo Powiatowe w Namysłowie oraz namysłowski Zespół Szkół Rolniczych. Trasa rajdu przebiegała wzdłuż świeżo wybudowanych ścieżek rowerowych wzdłuż dróg powiatowych. Swój początek miała na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Namysłowie, a następnie uczestnicy rajdu kierowali się w stronę Krasowic, Lubskiej, Dębnika, Wilkowa, aby tam skręcić w stronę Jakubowic, Idzikowic, Pawłowic, następnie przejeżdżali przez Smogorzów, Głuszynę, Baldwinowice, Kowalowice, Objazdę, aby ostatecznie zawitać do Michalic, gdzie na placu przy kościele pw. Św. Michała Archanioła na Parafii w Michalicach była długo wypatrywana przez uczestników META.

DSC_0431.jpeg

Na mecie na każdego z uczestników czekał poczęstunek oraz ciepłe bądź zimne napoje.

DSC_0571.jpeg

W zeszłym roku głównym celem naszego rajdu było uczczenie 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tym roku dodatkowym zadaniem,  jaki postawili sobie organizatorzy było promowanie zdrowego trybu życia, ruchu jako sposobu na zdrowie, przy jednoczesnym, silnym nacisku na akcent ekologiczny, który widoczny był głównie za sprawą biodegradowalnych - „jadalnych” sztućców i talerzy, a także innych materiałów użytkowych jak np. worków na śmieci.

Podziękowania

Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się oraz pomogli w organizacji rajdu, a w szczególności ks. Grzegorzowi Laszczyńskiemu, który udostępnił nam plac przykościelny, na którym umiejscowiona była meta oraz zorganizowany poczęstunek, pracownikom OHP, którzy przygotowali dla naszych rajdowców pyszną grochówkę profesjonalnie podawaną przez uczniów z ZSR – Wiktorię oraz Mariusza, firmie Ekowood, Namysłowskiemu Ośrodkowi Kultury, a także strażakom z KP PSP w Namysłowie oraz policjantom z KPP z Namysłowa za pomoc w zapewnieniu bezpieczeństwa uczestnikom rajdu.

Barbara Jarmuszewska

01.jpeg

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 02-10-2019 10:22 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 02-10-2019 11:01
Przewiń do góry