Menu pomocnicze
WIOSNA

1 września 1939 roku to data szczególna w kalendarzu każdego Polaka. Wydarzenie, która na zawsze zmieniło oblicze nie tylko Polski, ale i całego niemalże świata. Świadomość znaczenia tych wydarzeń oraz pamięć o nich jest dla każdego Polaka wręcz obowiązkiem.

W tym roku obchodziliśmy 80. Rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej. W całej Polsce odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Także namysłowianie pamiętali o tym wydarzeniu.

DSC_0920.jpeg

Zaraz po Mszy św. w Kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie, która tradycyjnie już zapoczątkowała uroczystości, delegacje, w tym przedstawiciele władz samorządowych Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, Członek Zarządu Powiatu Andrzej Zielonka oraz Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Michta, złożyły wiązanki kwiatów pod obeliskiem upamiętniającym kombatantów i osoby represjonowane Ziemi Namysłowskiej. Przy obelisku odczytano uroczyste przemówienia, a wyjątkowy charakter obchodom nadał występ artystki z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Andrzeja Kurylewicza w Namysłowie, który wprowadził wszystkich obecnych w nastrój autorefleksji nad upamiętnianymi wydarzeniami.

DSC_0918.jpeg

Namysłowskie uroczystości połączone były z 39. Rocznicą Powstania NSZZ „Solidarność”. Delegacje złożyły kwiaty także pod tablicą pamiątkową „Solidarności” znajdującą się przy Kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie. Dlatego też msza św. odprawiona w tym dniu w kościele miała dwie intencje. Pierwszą była intencja za ofiary II Wojny Światowej, drugą intencją była modlitwa za wszystkich członków Związku NSZZ „Solidarność”.

Barbara Jarmuszewska

DSC_0907.jpeg
DSC_0913.jpeg
DSC_0916.jpeg
DSC_0917.jpeg

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 02-09-2019 10:20 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 02-09-2019 12:26
Przewiń do góry