Menu pomocnicze
WIOSNA
W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym odbyło sie podsumowanie praktyk zagranicznych odbytych przez uczniów "Rolnika" w ramach realizacji projektu Erasmus+. Uczniowie wraz z dykretorem oraz nauczycielami przygotowali prezetnacje, w których szczegółowo opowiedzieli o przebiegu i zakresie swoich praktyk. Na spotkaniu obecni byli także Wicestarosta Tomasz Wiciak oraz Sekretarz Powiatu Alina Białas.
DSC_0562_1.jpeg
W maju i czerwcu 2019 roku 74 uczniów ZSR w Namysłowie odbywało za granicą praktyki w ramach projektu pod tytułem: "Development of knowledge and vocational skills during training abroad", realizowanego w ramach programu UN Erasmus+. Uczniowie odwiedzili Wielką Brytanię, Hiszpanię oraz Włochy. 
W Wielkiej Brytanii, w Plymouth  uczyli się zawodu uczniowie technikum informatycznego i technikum organizacji reklamy. Przyszli informatycy  nabyli i rozwinęli umiejętności związane ze swoją przyszłą profesją w zakresie montażu i naprawy komputerów, montowania i rozbudowy lokalnej sieci komputerowej, tworzenia baz danych i stron internetowych, instalowania systemów operacyjnych i oprogramowania oraz administrowania siecią komputerową.  Uczniowie technikum organizacji reklamy nauczyli się projektowania i wykonywania produktów reklamowych, takich jak wizytówka, logo, slogan, broszura, baner oraz zasad dotyczących marketingu własnej firmy. W wolnym czasie uczniowie zwiedzali Plymouth i uczestniczyli w wycieczkach do Mount Batten, Exeter i Looe.

18 uczniów technikum żywienia odbyło 4-tygodniową praktykę zawodową w południowej Hiszpanii w Maladze. Młodzież pracowała w restauracjach i barach, gdzie nauczyła się wykonywać różne potrawy, w tym dania kuchni hiszpańskiej, sałatki, makarony i paelle. Podczas pobytu w Hiszpanii uczniowie zwiedzili piękną Malagę z katedrą i muzeum Picassa, płynęli katamaranem oraz uczestniczyli w wycieczce do Rondy i na Gibraltar, gdzie zobaczyli jaskinię Św. Michała i podziwiali żyjące na wolności magoty gibraltarskie. 

Uczennice technikum obsługi turystycznej przebywały we Włoszech,  w położonym nad Adriatykiem Rimini, mieście znanym z wysoko rozwiniętej sieci hoteli oraz biur turystycznych. Młodzież pracowała w znanych hotelach, jak: Touring, Rainbow, Eurhotel czy Waldorf. Praktykanci zdobyli tam wiedzę i umiejętności w zakresie obsługi turystów i gości hotelowych. Pobyt w Rimini połączony był ze zwiedzaniem ciekawych i znanych miast: Wenecji i San Marino.

Oprócz umiejętności zawodowych praktykanci doskonalili porozumiewanie się w językach obcych  oraz nabyli kompetencje personalne i społeczne.

    Adam Hubicki - Koordynator Projektu

erasmus loga.jpeg

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 14-06-2019 13:18 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 14-06-2019 13:37
Przewiń do góry