Menu pomocnicze
Jesień
IMG2.jpeg

Już czwarty rok z rzędu Powiatowy Urząd Pracy w Namysłowie otrzymał wyróżnienie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej za uzyskanie efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec osób bezrobotnych. Urząd zajął trzecie miejsce w skali kraju za efektywność zatrudnieniową i ósmą pozycję za efektywność kosztową. To ogromny sukces pracowników Urzędu i kierującego nim Dyrektora – Zbigniewa Juzaka. Warto nadmienić, że jest to najwyżej notowany Urząd Pracy w województwie opolskim. Wyróżnienie z rąk Wiceministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Stanisława Szweda w imieniu Urzędu odebrała podczas gali z okazji 100-lecia Publicznych Służb Zatrudnienia Iwona Kamińska – Zastępca Dyrektora PUP.

Kolejnym sukcesem, na który Urząd pracował cały rok, jest zmniejszenie stopy bezrobocia w powiecie o 1,2 punktu procentowego z 9,2 % (stan na 31.01.18 r.) do wartości 8,0% (stan na 31.01.19 r.). W roku 2018 Powiatowy Urząd Pracy w Namysłowie wydatkował około 3,4 mln zł na różne formy wsparcia. Z tej kwoty środki unijne stanowiły aż 2,1 mln zł. Na rok 2019 zaplanowanych zostało 3 mln zł środków. Pomoc docelowo ma uzyskać 406 osób. Do końca maja bieżącego roku największą pomoc przeznaczono na roboty publiczne i interwencyjne, staże oraz dotacje.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy kolejnych pracownikom i kierownictwu Powiatowego Urzędu Pracy.

(źródło: PUP Namysłów)

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 07-06-2019 10:26 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 07-06-2019 10:32
Przewiń do góry