Menu pomocnicze
Słoneczniki

Punktualnie o 11.30, na Rynku w Namysłowie, rozpoczęły się oficjalne obchody związane z rocznicą 30-tych wolnych wyborów. Organizatorami wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Namysłowie oraz Urząd Miejski w Namysłowie.

Wśród zgromadzonych na Rynku gości byli przedstawiciele władz samorządowych m.in. Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, Burmistrz Miasta Namysłowa Bartłomiej Stawiarski, Wicestarosta Namysłowski Tomasz Wiciak, Wiceburmistrzowie Namysłowa Ewelina Moniuszko-Czuczwara oraz Krzysztof Mucha, a także Zastępca przewodniczącego Zarządu Regionu Śląska Opolskiego NSZZ ,,Solidarność” Grzegorz Adamczyk.

Czas zgromadzonym gościom umiliły: występ wokalny seniorów „Retrospekcja”, koncert Namysłowskiej Orkiestry Dętej oraz wspaniałe występy zespołów „Biedronki” i „Fanki” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Namysłowie.

Swoją obecność na obchodach „Dni wolności 2019” zaznaczyło również Namysłowskie Stowarzyszenie Diabetyków, które przez cały czas trwania oficjalnych uroczystości przeprowadzało bezpłatne badania poziomu cukru i pomiaru ciśnienia. Stoisko Stowarzyszenia cieszyło się ogromna popularnością. Członkowie Stowarzyszenie Panie Teresa, Kasia, Jasia, Marysia, Kamila oraz Pan Maciek mieli bardzo dużo pracy w ten gorący dzień.

Wieczorem o godzinie 17.00 odbył się mecz piłki nożnej Starostwo Powiatowe vs Urząd Miejski w Namysłowie, który zakończył się remisem 4:4. Kapitanem drużyny Starostwa Powiatowego był Starosta Konrad Gęsiarz, natomiast kapitanem drużyny Urzędu Miejskiego był Burmistrz Bartłomiej Stawiarski. Obie drużyny dały z siebie wszystko i pomimo, że z nieba lał się prawdziwy żar, to dzielnie walczyły o zdobycie kolejnych bramek. Zawodników na murawę wyprowadzili młodzi piłkarze z Akademii Piłkarskiej Czerwono-Czarnych NKS START w Namysłowie.

Nie można pomiąć także zasług wspaniałej widowni, która dopingowała swoich faworytów głośno i bardzo skutecznie.

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 05-06-2019 09:26 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 05-06-2019 11:45
Przewiń do góry