Menu pomocnicze
Jesień

25 maja 2019 r. odbyły się XI zawody wędkarskie dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych o Puchar Wójta Gminy Wilków. Zawody rozegrane zostały na stawie w Dębniku u Pana Marka Bratosiewicza.

W tym roku do rywalizacji przystąpiło 24 zawodników. Zawody rozegrano w dwóch kategoriach: U-12 i U-18.
Gości oraz zawodników zgromadzonych na stawie w Dębniku przywitał Wójt Gminy Wilków Bogdan Zdyb, Pan Marek Bratosiewicz i Prezes Koła Polskiego Związku Wędkarskiego w Namysłowie Krzysztof Hładik.

Zasady rozegrania zawodów przedstawił sędzia główny zawodów Pan Tomasz Grudziński, po czym  
przystąpiono do losowania stanowisk.
O godz. 9.45 wszyscy uczestnicy z wielkim zapałem przystąpili do rywalizacji. Łowiono przez 2 godziny metodą spławikową na jedną wędkę.
W tym roku ryby dostosowały się do pogody i brały bardzo chętnie, co przełożyło się na uzyskane przez zawodników wyniki. Młodzi zawodnicy mogli pochwalić się karpiami, karasiami, sumikami oraz leszczami. Prawie wszystkim zawodnikom udało się złowić rybę.
Punktualnie o godz. 11.45 komisja sędziowska rozpoczęła ważenie złowionych ryb.

Po zważeniu wszystkich ryb okazało się, że zwycięzcą w kategorii U-12 z najlepszym wynikiem całych zawodów został Jakub Piątek z wynikiem 10 990 punktów, 2 miejsce zajęła Klaudia Bednarz z wynikiem 3260 punktów, a 3 miejsce zajęła Iga Guzanda z wynikiem 2130 punktów.

W kategorii U-18 zwyciężyła 1 miejsce - Anastazja Bednarz z wynikiem - 5970 punktami, 2 miejsce - Jakub Stopa z wynikiem – 4360 punktami., 3 miejsce - Aleksander Łambucki z wynikiem – 2020 punktami.

Puchar i nagrodę za największą rybę zawodów karpia o wadze 1720 g otrzymała Klaudia Bednarz. Karp stanowił dodatkową nagrodę od Pana Marka Bratosiewicza.
Puchar i nagrodę dla najmłodszego uczestnika zawodów otrzymała Milena Baranowska - 4 lata

Tradycyjnie po zakończeniu zawodów na wszystkich uczestników, rodziców i opiekunów czekał poczęstunek (kiełbaski i pizza) ufundowane przez Pana Marka Bratosiewicza .

Puchary dla najlepszych oraz medale i nagrody dla wszystkich uczestników wręczyli Wójt Gminy Wilków Pan Bogdan Zdyb, Wicestarosta Powiatu Namysłowskiego Pan Tomasz Wiciak, Pan Marek Bratosiewicz oraz Prezes Koła PZW Namysłów Pan Krzysztof Hładik.

Medale, puchary i nagrody rzeczowe ufundowali Wójt Gminy Wilków Bogdan Zdyb, Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz, firma Magart z Namysłowa oraz Koło PZW Namysłów.

Dodatkowo Koło PZW Namysłów ufundowało także wszystkim startującym książeczki z serii WĘDKARSKA SZKÓŁKA BATMANA, w których opisane zostały podstawy technik połowu ryb na wędkę.

wędkarze.jpeg
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 31-05-2019 12:18 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 04-06-2019 07:28
Przewiń do góry