Menu pomocnicze
WIOSNA

Praca strażaka bywa zarówno trudna jak i niebezpieczna. Nasi strażacy nie raz przekonali się o tym na własnej skórze podczas pełnienia swoich obowiązków. Tym bardzie jesteś im wdzięczni, iż pomimo trudu i niebezpieczeństwa dumnie i z wielką charyzmą wykonują swoje obowiązki, niejednokrotnie narażając swoje zdrowie, a nawet życie.

W tym szczególnym dla strażaków dniu odbyła się również w Kościele Parafialnym pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Namysłowie Msza św. w ich intencji. Na mszy zostały przypomniane i podkreślone słowa dewizy strażackiej „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, które przewijały się w wielu życzeniach i przemowach tego dnia.

Dalsza część uroczystość związanych z obchodami Dnia Strażaka odbyła się w Remizie Powiatowej Straży Pożarnej. Licznie zgromadzonych gości przywitał Komendant PSP w Namysłowie kpt. Tadeusz Kmieć. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych m.in. Starosta Namysłowski – Konrad Gęsiarz, Burmistrz Namysłowa – Bartłomiej Stawiarski, Wicestarosta Namysłowski – Tomasz Wiciak, Sekretarz Powiatu – Alina Białas, Komendant KPP – nadkom. Andrzej Ostrycharczyk oraz zaproszeni goście.

Podczas honorowego apelu zostały odczytane listy gratulacyjne oraz nadane awanse i wyróżnienia dla strażaków, którzy wyróżnili się w swoich codziennych działaniach szczególną odwagą i poświęceniem. Starosta Namysłowski Konrad Gęsiarz wyróżnił czterech spośród nich. Wśród wyróżnionych strażaków byli: dh Jan Łuczak, asp. Tomasz Topornicki, mł. ogn. Rafał Panfil oraz mł. ogn. Grzegorz Białkowski. Wyróżnionych strażakom dziękujemy za wzorową służbę, a wszystkim pozostałym mówimy wielkie DZIĘKUJEMY i życzymy bezpiecznych powrotów do domu.

Po oficjalnych obchodach, tradycyjnie już, strażacy zaprosili wszystkich gości na „grochówkę” z czego wszyscy zgromadzeni chętnie skorzystali.

DSC_04900101_01.jpeg
DSC_0426.jpeg
DSC_0411.jpeg
DSC_0474_1.jpeg
DSC_0457_1.jpeg
DSC_0454_01.jpeg
DSC_0434_1.jpeg
DSC_0438_1.jpeg
DSC_0449_1.jpeg
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 24-05-2019 09:28 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 24-05-2019 10:43
Przewiń do góry