Menu pomocnicze
WIOSNA

OFERTA POBYTU CZASOWEGO W PROMYKU

Dom Pomocy Społecznej informuje, że w naszej placówce istnieje możliwość pobytu na czas określony. Osoba, która nie jest samodzielna i wymaga całodobowej opieki, może czasowo zamieszkać w Domu Pomocy Społecznej w Kamiennej.  
Średni miesięczny koszt utrzymania mieszkańca w Domu Pomocy Społecznej ,,Promyk” w 2020r. wynosi 3.857,55 zł, w przypadku pobytu na czas określony odpłatność zostanie przeliczona proporcjonalnie do okresu przebywania w placówce.

Osoba przybywająca do naszego Domu ma zapewnione:

 • zakwaterowanie na czas pobytu w pokoju 2 lub 3 osobowym z łazienką,
 • 3 posiłki dziennie,
 • całodobowa opiekę pielęgniarską,
 • zabiegi rehabilitacyjne,
 • wizyty lekarskie  (w zależności od potrzeb), 
 • możliwość udziału w zajęciach plastycznych, muzycznych, malarskich organizowanych przez terapeutów.

Więcej informacji udziela:
Pani Barbara Rybska – Pracownik Socjalny
Tel. 77 4 100 358 wew. 25


Zainteresowanych możliwością umieszczenia osoby wymagającej całodobowej opieki, na pobyt czasowy, zapraszamy również osobiście do odwiedzenia naszego Domu od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 15.30.

 

Dom Pomocy Społecznej "PROMYK" w Kamiennej

Dom Pomocy Społecznej „Promyk” w Kamiennej zaprasza. Pracownicy Domu pomogą w uzyskaniu niezbędnych informacji na temat przyjęcia, pobytu i odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące działalności placówki.

Dom Pomocy Społecznej „Promyk” w Kamiennej jest jednostką budżetową samorządu terytorialnego, podległą pod Starostwo Powiatowe w Namysłowie.
Przeznaczony jest dla 49 osób w podeszłym wieku, kobiet i mężczyzn, w tym osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pobyt w Domu jest odpłatny i na dzień dzisiejszy miesięczny koszt pobytu w jednostce wynosi 3.510,84 zł.
Opłatę za pobyt w DPS wnoszą:

• Mieszkaniec Domu, w wysokości nie większej niż 70% swojego dochodu, który stanowi emerytura, renta, zasiłek stały bądź inne   zasiłki,
• Małżonek, najbliższa rodzina,
• Gmina, z której osoba została skierowana do DPS.

Dom Pomocy Społecznej „Promyk” dysponuje 24 pokojami: 4 jednoosobowymi, 15 dwuosobowymi, 5 trzyosobowymi. Pokoje są umeblowane, wyposażone w telewizor i radio, wszystkie pokoje posiadają łazienki i toalety dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych (uchwyty, brak progów, odpowiednia wysokość).

Oprócz swoich pokoi mieszkańcy mają do dyspozycji również: pokój dziennego pobytu, pokój gościnny, który stwarza możliwość zapewnienia noclegu osobom odwiedzającym, salę rehabilitacyjną, salę do terapii zajęciowej, stołówkę, która dodatkowo spełnia funkcję świetlicy, aneksy kuchenne na każdym z pięter, pralnię oraz palarnię. Każdy mieszkaniec ma prawo do nieograniczonego korzystania ze wszystkich pomieszczeń Domu i swobodnego poruszania się poza terenem placówki. 

Budynek jest trzykondygnacyjny i wyposażony w system przyzywowo-alarmowy oraz system alarmowo-przeciwpożarowy, jest pozbawiony wszelkich barier architektonicznych, które mogłyby utrudnić swobodne poruszanie się osób niepełnosprawnych i na wózkach inwalidzkich. Są podjazdy oraz winda, nie ma progów.

Mieszkańcy mają zapewnione trzy posiłki dziennie. Ponadto przez całą dobę dostępne są dla mieszkańców napoje oraz pieczywo.

Placówka świadczy następujące usługi dla mieszkańców:

 • Usługi bytowe i całodobowe usługi pielęgnacyjne i pielęgniarskie, zapewnia zespół terapeutyczno-opiekuńczy, w skład którego wchodzą przede wszystkim opiekunki i pielęgniarki, 
 • Dostęp do usług medycznych, w tym wizyty u specjalistów w Namysłowie i Opolu,
 • Fizjoterapię,
 • Terapię zajęciową - muzyka, plastyka, malarstwo - jak również inne formy rozrywki w ramach terapii zajęciowej, np. wyjazdy integracyjne, grillowanie, organizowanie ognisk i zabaw tanecznych, występy artystyczne, spotkania i gry towarzyskie.
 • Pomoc psychologiczną,
 • Opiekę socjalną.

Na dzień dzisiejszy Dom Pomocy Społecznej nie dysponuje miejscami wolnymi. Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem naszej jednostki serdecznie zapraszamy.

Kontakt:
Renata Żywina
Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Promyk” w Kamiennej
tel. 77/ 410 03 58

Opublikował(a):  Data publikacji: 07-10-2011 15:17
Przewiń do góry