Menu pomocnicze
WIOSNA

Dla uczniów Zespołu Szkół Specjalnych w Namysłowie schody nie będą stanowiły już przeszkody w poruszaniu się po szkole. Dzięki Powiatowi Namysłowskiemu i 50% dofinansowaniu z Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w obszarze B „Likwidacja barier architektonicznych - możemy dotrzeć do wszystkich miejsc w szkole” udało się zakupić schodołaz osobowy krzesełkowy kroczący. Koszt urządzenia to 13 392,00zł.

Schodołaz wyposażany jest w wygodne siedzisko, wyprofilowane rączki oraz pokryty materiałem antypoślizgowym. Posiada dwa przyciski „góra”, „dół” po jednym na każdym zakończeniu rączki dla osób prawo jak i leworęcznych. Schodołaz ma zintegrowany wskaźnik poziomu nachylenia, który pozwala na zoptymalizowanie balansu schodołazu podczas zjeżdżania i wjeżdżania, czyli pomaga znaleźć odpowiedni kąt nachylenia. Jego lekka modułowa budowa umożliwia rozłożenie go na kilka części i zabranie wszędzie ze sobą.  Ponadto ma specjalny system hamulcowy, który działa, gdy urządzenie osiągnie kraniec stopnia.

Oficjalne przekazanie schodołazu odbyło się 18 grudnia przez Starostę Namysłowskiego Konrada Gęsiarza, który na ręce Dyrektor Zespołu  Szkół Specjalnych Joanny Chmury wręczył symboliczny kluczyk do uruchomienia urządzenia.

DSC_0731.jpegDSC_0719.jpeg DSC_0729.jpeg

Oprac. Monika Thiel

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 18-12-2018 09:01 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 18-12-2018 12:55
Przewiń do góry