Menu pomocnicze
WIOSNA

Od 8 listopada przez najbliższe dwa miesiące w holu Starostwa Powiatowego w Namysłowie można podziwiać wystawę malarską „Kocham Cię Polsko” autorstwa Koła Inwencji Twórczej SORBONA. Wystawa liczy 66 obrazów i została przygotowana specjalnie na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

- Jest to najliczniejsza wystawa jaką do tej pory przygotowaliśmy. Przedstawia przede wszystkim sztukę polską z Bolesławca, Włocławka, Podhala, Mazowsza i Łowicza, więc jest dużo elementów polskiego folkloru. Są też kopie dzieł polskich artystów wśród nich Stanisław Wyspiański,  Tadeusz Makowski, Jan Stanisławski i  Leon Wyczółkowski. Same nazwiska tych artystów kojarzą nam się właśnie z pierwszymi latami Polski. Jest to wystawa historyczno-patriotyczno-folklorystyczna stąd też nie mogło zabraknąć wizerunku Józefa Piłsudskiego na Kasztance czy Tadeusza Kościuszki. Ta wystawa to nasz dar na stulecie niepodległości - mówi Alicja Okularczyk opiekun uczestników Kola Inwencji Twórczej SORBONA.

Otwarciu wernisażu towarzyszył występ zespołu Sunflowers pod kierunkiem Małgorzaty  Jaźwy.

Wystawa dla zwiedzających otwarta jest w godzinach pracy starostwa.

DSC_0393.jpeg DSC_0388.jpeg DSC_0389.jpeg DSC_0390.jpegDSC_0391.jpeg

Monika Thiel

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 09-11-2018 08:23 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 09-11-2018 08:31
Przewiń do góry