Menu pomocnicze
WIOSNA

Starosta Namysłowski Andrzej Michta przyjął uczniów z ZSR, którzy odbywali praktykę zawodową w Niemczech. Koordynator projektu Adam Hubicki przedstawił cele i efekty programu Erasmus + w ramach, którego szkoła wysłała uczniów na praktykę zagraniczną.

 Główną cechą projektu jest pozyskanie z Unii Europejskiej ponad 1,1 mln zł., dzięki którym można było zrealizować wszystkie wyjazdy zagraniczne w 2018 roku.36 uczniów z technikum agrobiznesu, z technikum żywienia i usług gastronomicznych przebywało na 4-tygodniowej praktyce w południowej Hesji. Uczniowie agrobiznesu pracowali w 15 gospodarstwach rolnych i przedsiębiorstwach związanych z agrobiznesem, gdzie nabyli umiejętności zbioru i przygotowania warzyw do sprzedaży, uprawy roli, siewu, produkcji nasion, obsługi bydła. Młodzież z technikum żywienia pracowała w 9-ciu obiektach hotelowych, w których nauczyła się  przygotowywać i serwować posiłki dla gości hotelowych i turystów.Uczniowie przebywali w gospodarstwach rolnych i hotelach położonych w promieniu ponad 50-ciu km od Darmstadt.Oprócz pracy uczniowie uczestniczyli w wycieczkach kulturowych. Poznali kulturę niemiecką oraz poprawili swoje umiejętności językowe.

Opiekę za granicą nad uczniami sprawowali nauczyciele: pani Joanna Byrka, pani Anna Gawlak, pani Iwona Olszok i pan Mirosław Iwanyszczuk.

Koordynator projektu

Adam Hubicki

 

DSC_0195.jpeg

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 17-10-2018 14:43 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 17-10-2018 14:55
Przewiń do góry