Menu pomocnicze
WIOSNA

NBP_konkurs_na_prace_pisemna_2018_plakat.jpeg

Nagrody

W obu kategoriach wiekowych zostaną przyznane po trzy nagrody główne i trzy wyróżnienia specjalne.

I miejsce – 4000 zł

II miejsce – 3500 zł

III miejsce – 3000 zł

wyróżnienie – 1500 zł.

Gratyfikację za wsparcie merytoryczne otrzymają również nauczyciele-opiekunowie nagrodzonych uczniów.

Temat dla szkół podstawowych i gimnazjów to:

W 1919 r. Sejm RP wprowadził ustawą polską jednostkę monetarną – złotego. Jaką wartość, po niemal 100 latach od ustanowienia, ma dla Ciebie polska waluta?

Temat dla szkół ponadgimnazjalnych to:

190 lat polskiej bankowości centralnej. Jak działalność NBP może przekładać się na twoje finanse osobiste?

Uczestnicy konkursu

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach wiekowych. Pierwszą grupą są uczniowie VII i VIII klas szkół podstawowych i III klas gimnazjów (lub oddziałów gimnazjalnych). Drugą grupą są uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (z wyłączeniem szkół dla dorosłych).

Termin nadsyłania prac

do 16 października 2018 r. wyłącznie za pośrednictwem formularza elektronicznego dostępnego na stronie www.nbp.pl/konkursy.

Prace konkursowe muszą być przygotowane w języku polskim, o objętości nie mniejszej niż 5 stron i nie większej niż 10 stron formatu A4. Do prac należy załączyć bibliografię. Pozostałe szczegóły na stronie www.nbp.pl/konkursy.

Rozstrzygnięcie  i ogłoszenie wyników konkursu

Wyboru laureatów dokona Kapituła konkursowa na przełomie listopada i grudnia. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na uroczystej gali finałowej w Narodowym Banku Polskim w Warszawie w grudniu. Zaproszenie na galę otrzymają wyłącznie zwycięzcy konkursu i ich opiekunowie merytoryczni. Wyniki po gali zostaną umieszczone na www.nbp.pl.

Założenia konkursowe

Bankowość centralna w Polsce ma już 190 lat, w 1828 roku powstał Bank Polski. Natomiast prawie sto lat temu zdecydowano, że polską walutą będzie nie „lech”, nie „pol”, ale „złoty”. Przekonani o doniosłej wadze tych wydarzeń, chcielibyśmy skierować uwagę najlepszych „szkolnych piór” i entuzjastów ekonomii na tematy związane z rolą banku centralnego. Przed uczestnikami konkursu stanie tym razem wyzwanie, jak ciekawie i przekonywująco opisać spektrum działania NBP i jego wpływ na finansową rzeczywistość każdego z nas.

Koordynator konkursu:

Kinga Sternik

Departament Edukacji i Wydawnictw

e-mail: , tel. 22 185 14 50

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 12-09-2018 13:22 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 12-09-2018 13:54
Przewiń do góry