Menu pomocnicze
WIOSNA

Trwają intensywne prace nad budową 13 kilometrów ścieżek rowerowych za blisko 6,3 miliona złotych. Pierwsze efekty widać już m.in.  na odcinku Kamienna -Rychnów, Kamienna - Łączany, Łączany - Namysłów oraz na odcinku wzdłuż ulicy Oławskiej w  Namysłowie.

- Na tym etapie można powiedzieć, że prace postępują bardzo sprawnie i zgodnie z harmonogramem wykonawcy. Budując ścieżki rowerowe chcemy promować alternatywne formy transportu-takie jak rower. Dotychczas nie byliśmy powiatem, który dysponowałby „rowerowymi trasami”, dlatego cieszę się , że wkrótce to się zmieni. Jestem przekonany, że ścieżki rowerowe pozwolą ograniczyć w jakimś stopniu ruch pojazdów samochodowych , a tym samym zmniejszyć poziom emisji zanieczyszczeń emitowanych do powietrza- mówi Starosta Namysłowski Andrzej Michta

Przypomnijmy, że koncepcja budowy ścieżek zakłada połączenie centrum Namysłowa z miejscowościami najbliżej od niego położonymi czyli Ligotką, Dębnikiem, Wilkowem, Smarchowicami Małymi, Rychnowem, Kamienną i Łączanami. Powstanie w ten sposób sieć ścieżek przebiegająca przy drogach powiatowych, która zostanie wyposażona w infrastrukturę towarzyszącą. Sieć obejmie 6 miejsc postojowych – będą się one składały ze stojaków na rowery, ławek i wiat. Natomiast same ścieżki zostaną wykonane na utwardzonym podłożu  o nawierzchni bitumicznej.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu pn. „Realizacja strategii niskoemisyjnych na obszarze Subregionu Północnego Województwa Opolskiego”. Powiat Namysłowski realizuje jedno z zadań pod nazwą „Realizacja strategii niskoemisyjnej na obszarze Powiatu Namysłowskiego – Budowa infrastruktury dla ruchu rowerowego i pieszego – Infrastruktura dla ruchu rowerowego i pieszego – Powiat Namysłowski – limit większości”. Zadanie dofinansowane jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020.

DSC_0588.jpeg DSC_0594.jpegDSC_0607.jpeg  DSC_0614.jpeg

 

logotypy ścieżki.jpeg

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 16-07-2018 09:18 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 16-07-2018 09:33
Przewiń do góry