Menu pomocnicze
WIOSNA

Dnia 21.06 2018 roku o godzinie 13:00 w restauracji Jakubus w Jakubowicach odbyło się  uroczyste podsumowanie projektu „Razem dla Lepszej Edukacji w Powiecie Namysłowskim” skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z obszaru Powiatu Namysłowskiego. Projekt ten trwał od XII 2016 do V 2018 roku i obejmował kształtowanie i rozwijanie kompetencji uczniów w zakresie różnych przedmiotów. Zajęcia przede wszystkim odbywały się w formie wykładowej  i warsztatowej.

Uroczystość rozpoczęła  Sekretarz Powiatu Namysłowskiego Alina Białas, która przywitała zaproszonych gości,  a wśród nich byli między innymi władze powiatu namysłowskiego, wszyscy partnerzy biorący udział w projekcie, dyrektorzy szkół, nauczyciele, naczelnicy Starostwa Powiatowego w Namysłowie pomagający przy realizacji projektu oraz uczniowie szkół biorący udział w projekcie.

Starosta Namysłowski Andrzej Michta w czasie swojego wystąpienia przedstawił założenia projektu oraz cele, jakie przyświecały  podczas tworzenia tego przedsięwzięcia. Przytoczył również słowa Benjamina Franklina „ Powiedz mi to zapomnę, naucz mnie to może będę pamiętał, zaangażuj mnie to się nauczę” podkreślając w ten sposób  wielkość tego projektu poświęconego nauce  i przyszłości młodych ludzi. Starosta Namysłowski podziękował wszystkim za włożony wkład , przyznając, że projekt nie należał do łatwych.

Następnie wystąpili dyrektorzy szkół biorących udział w projekcie którzy zaprezentowali osiągnięcia i wyniki realizacji projektu w swoich placówkach. Jednogłośnie stwierdzili, że dzięki temu przedsięwzięciu młodzież miała okazję poznać różne zakątki nauki w Polsce, Dreźnie czy Londynie. Zaznaczyli, że młodzież zachwalała zajęcia z  native speakrem oraz z osobą z doradztwa zawodowego. Kilkukrotnie podkreślili, że  projekt przyczynił się do zrealizowania czegoś, czego normalnie z budżetu powiatu nie można byłoby zrealizować i za to bardzo dziękowali. Powiedzieli, że dzięki temu młodzież zyskała nowe pracownie szkolne, materiały dydaktyczne, tablice interaktywne, sprzęt komputerowy wraz z oprogramowaniem,  ale przede wszystkim wiedzę.

Koordynator projektu Anna Wołoszczuk przedstawiła zakończenie projektu w liczbach. Powiedziała, że projekt ten był pierwszym projektem, który łączył dwa poziomy nauczania tj. gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W ramach tego projektu zostało zrealizowanych ponad 5 tysięcy godzin zajęć pozalekcyjnych, przejechano ponad 38 tyś km i zakupiono materiałów dydaktycznych na kwotę ponad  183 tyś zł. W całym projekcie wzięło udział ponad 600 uczniów, a wartość poniesionych wydatków to ponad 1mln 300 tysięcy zł.

Warto dodać, że intencją pomysłodawców projektu było zachęcenie młodych do inwestowania w samego siebie poprzez szkolenia zawodowe na rzecz zdobywania umiejętności i uczenia się przez całe życie oraz ograniczenia i zapobiegania przedwczesnego kończeniu nauki szkolnej i zapewnieniu równego dostępu do dobrej jakości wczesnej edukacji. Dzięki podjętym w projekcie działaniom uczniowie zainteresowali młodszych kolegów doświadczeniami oraz udowodnili, że można wiele informacji uzyskać na bazie obserwacji czy warsztatów. Zajęcia w projekcie ogólnie cieszyły się dużym zaangażowaniem uczniów uczestniczących jak i przeprowadzających takie zajęcia.

                                                                                               Marta Adamiec

                                                                       Asystent koordynatora ds. promocji projektu

DSC_0435.jpeg DSC_0427.jpeg DSC_0432.jpeg DSC_0379.jpeg 35799260_1859747567382135_3586153458568265728_n - kopia.jpeg

logotypy Razem dla lepszej edukacji w Powiecie Namysłowskim.png

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 25-06-2018 12:37 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 25-06-2018 12:53
Przewiń do góry