Menu pomocnicze
WIOSNA

Dofinansowanie pochodzi z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. Wartość inwestycji to 425 737,80 zł, z czego 80%, tj. kwota 340 590,24 zł stanowi dotację rządową. Długość odcinka, który będzie remontowany to 1,097 km.

Konkurencja w pozyskaniu tych środków była duża. Ogółem w ramach naboru złożono 63 wnioski o dofinasowanie, z czego na liście zadań podstawowych znalazło się tylko 11 zadań - w tym przedmiotowe zadanie zgłoszone przez Powiat Namysłowski.

Natomiast na liście zadań rezerwowych znalazło się 12 zadań. Pierwszym w kolejności jest drugi ze złożonych przez powiat wniosków dotyczący remontu drogi powiatowej nr DP 1145 O DK 42 -Strzelce-Domaszowice-Wielołęka na odcinku DK 42 Gręboszów-Strzelce.

Potrzeby związane z utrzymaniem wysokiego standardu dróg wciąż są duże. Dlatego tak istotne jest pozyskiwanie na ten cel środków zewnętrznych z różnych źródeł, tak aby móc realizować inwestycje nie tylko w obrębie terenów miejskich, ale także mniejszych ośrodków, zapewniając tym samym zrównoważony rozwój powiatu poprzez m.in. poprawę dostępności komunikacyjnej dla przedsiębiorców oraz społeczności lokalnej do ośrodków życia gospodarczego i społeczno-kulturowego.

Więcej informacji na temat rozstrzygniętego naboru można uzyskać na stronie www Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego: https://www.opole.uw.gov.pl/ponad-20-mln-zl-dotacji-na-drogi-na-opolszczyznie

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 13-06-2018 12:19
Przewiń do góry