Menu pomocnicze
WIOSNA

Ostrzegamy przed oszustami. W Namysłowie pojawiły się osoby podające się za miejscowych policjantów i próbujące wyłudzić pieniądze od mieszkańców. Dzięki czujności namysłowian nie udało im się. Zachowajmy ostrożność! Nigdy nie przekazujmy pieniędzy obcym osobom!

21 maja namysłowska policja odebrała dwa zgłoszenia o oszustach próbujących wyłudzić duże kwoty pieniędzy. Mężczyźni podawali się za miejscowych policjantów i telefonicznie próbowali oszukać mieszkańców Namysłowa. Próbowali wyciągnąć od przypadkowych osób dostęp do kont bankowych a także duże kwoty pieniędzy. Dzięki czujności mieszkańców Namysłowa nie udało im się. Osoby od razu poinformowały prawdziwych policjantów o podejrzanym procederze.

Przypominamy, że tacy wyłudzacze nie mają nic wspólnego z prawdziwą policją. Są to oszuści, których jedynym celem jest wzbogacenie się kosztem ludzkiej krzywdy.  Po przekazaniu pieniędzy lub wpłaceniu ich na wskazane przez oszusta konto, wszelki kontakt z przestępcami się urywa.

Przypomnijmy jak nie stać się ofiarą oszustów?
 

  • Przede wszystkim należy zachować ostrożność - jeżeli dzwoni do nas ktoś, kto podszywa się za policjanta lub członka naszej rodziny i prosi o pieniądze, nie podejmujmy żadnych pochopnych działań.
  • Nie informujmy nikogo o ilości pieniędzy, które mamy w domu lub przechowujemy na koncie.
  • Zadzwońmy do kogoś z rodziny, zapytajmy o to czy osoba, która prosiła nas o pomoc, rzeczywiście jej potrzebuje. Pamiętajmy, że nikt nie będzie nam miał za złe tego, że zachowujemy się rozsądnie. Nie ulegajmy presji czasu wywieranej przez oszustów.
  • W szczególności pamiętajmy o tym, że funkcjonariusze Policji NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie! Nigdy nie proszą też o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie.
  • W momencie, kiedy ktoś będzie chciał nas oszukać, podając się przez telefon, za policjanta – zakończmy rozmowę telefoniczną! Nie wdawajmy się w rozmowę z oszustem.

Wykonał: mł. asp. Paweł Chmielewski

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 23-05-2018 07:28 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 23-05-2018 07:29
Przewiń do góry