Menu pomocnicze
WIOSNA

Ewelina Szołdra uczennica  Technikum Hotelarstwa w  Zespole Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie wygrała ogólnopolski konkurs „Austria- kraj i mieszkańcy”. Finał  odbył się 6.04.2018 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Ogółem w tegorocznym konkursie wystartowało 770 uczestników z 8 województw.

 Konkurs zorganizowała już po raz XXI Biblioteka Austriacka w Opolu. Finaliści musieli wykazać się gruntowną wiedzą z dziedziny historii, geografii, historii sztuki i polityki, dotyczącej kraju nad Dunajem i Murą. Uczestnicy prezentowali również przed Komisją Konkursową prezentację multimedialną na wybrany temat (uczennica przedstawiła w interesujący sposób zamach na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda w Sarajewie).Warto zaznaczyć, że to już drugi sukces Eweliny w austriackim konkursie, bowiem w ubiegłorocznej edycji zajęła II miejsce.   Laureatka w nagrodę pojedzie na wycieczkę do Wiednia  z opolskim Biurem Podróży „ Almatur". Do konkursu uczennicę przygotował Tomasz Soja.

IMG_9322.jpeg IMG_9346.jpeg IMG_9375.jpeg

Zdjęcia opublikowano dzięki uprzejmości Biblioteki Austriackiej w Opolu.

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 18-04-2018 12:30 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 18-04-2018 12:37
Przewiń do góry