Menu pomocnicze
WIOSNA

Wczoraj podczas  sesji Rady Powiatu  po raz pierwszy zostały wręczone „Namysłowskie Asy Ekologii”. Nagrody przyznawane są mieszkańcom powiatu namysłowskiego oraz firmom i instytucjom działających na jego terenie za działania proekologiczne.

Namysłowski As Ekologii to Plebiscyt Ekologiczny organizowany przez Zarząd Powiatu z inicjatywy jego członka  Krzysztofa Żołnowskiego. Głównym jego celem jest włączenie mieszkańców powiatu do aktywnego udziału w zapobieganiu degradacji środowiska naturalnego oraz podnoszenie wrażliwości na problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska.

O tym komu przyznawane są Namysłowskie Asy Ekologii decyduje Kapitula Plebiscytu  w składzie Krzysztof Żołnowski, Katarzyna Kucharska, Katarzyna Knaś, Dariusz Lipiński i Tomasz Wiciak na podstawie zgłoszonych kandydatur.

- Powiat Namysłowski nazywany jest „Zielonymi Płucami Opolszczyzny” więc nasz plebiscyt świetnie wpisuje się w to określenie – mówi Krzysztof Żołnowski Członek Zarządu Powiatu, Przewodniczący Kapituły Namysłowskiego Asa Ekologii – Chcemy docenić osoby, firmy i instytucje, które dbają o środowisko, propagują ekologię i konsekwentnie realizują obrany cel. Uważam, że złote jabłuszko, którym nagradzani są laureaci, stanowi niesamowite wyróżnienie i olbrzymią dawkę zaufania. To takie zielone światło dla jego posiadacza, że to, co robi jest dobre.

Namysłowskimi Asami Ekologii zostali nagrodzeni: Paweł Bak Nadleśniczy Nadleśnictwa Namysłów - prowadzi edukacje leśno-ekologiczną dla dzieci, młodzieży i osób starszych. Podejmuje działania zmierzające do tworzenia zalewów i śródleśnych „oczek” wodnych; Zygmunt  Zubek - wieloletni łowczy Koła Łowieckiego Łoś w Namysłowie. Jeden z inicjatorów powstania w Wilkowie Zalewu Ekologicznego; Koło Polskiego Związku Wędkarskiego w Namysłowie - od początku swojego istnienia jest promotorem wędkarstwa proekologicznego, uznającego nadrzędność ochrony środowiska nad działalnością komercyjną; Velux NB Polska w Namysłowie - za ekologiczną instalacje ciepłowniczą, która stanowi przykład wdrożenia założeń gospodarki obiegu zamkniętego oraz realizacji globalnej strategii redukcji własnej emisji CO2 w Grupie Velux ; Osadkowski S.A - za stworzenie centrum szkoleniowo-rekreacyjnego Jakubus w Jakubowicach - miejsca, gdzie natura łączy się z nowoczesnością.

- W imieniu właścicieli obiektu, państwa Osadkowskich, bardzo dziękuję za wyróżnienie. Wszystkich państwa zapraszam do Jakubusa na spacer po zabytkowym parku, na kawę na tarasie pałacu, na rodzinne uroczystości i na sportowe emocje sezonu jeździeckiego 2018- mówi Anna Chmielewska Menadżer ds. promocji i reklamy Hotelu Jakubus

- Ekologia to wyraz troski o życie, o to co naturalne. Czasem wystarczą drobne gesty, aby zadbać o środowisko. Dlatego czekamy na kolejne zgłoszenia do Namysłowskiego Asa Ekologii - dodaje Krzysztof Żołnowski

Zarząd Powiatu podjął decyzję ( na posiedzeniu, które odbyło się 19 lutego br. - przyp.red.), że w tym roku po raz drugi zostaną przyznane Namysłowskie Asy Ekologii. Na zgłoszenia kandydatur Kapituła czeka do końca września tego roku. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące Plebiscytu można znaleźć  w zakładce Namysłowski As Ekologii.

Monika Thiel

DSC_0787.jpeg

DSC_0791.jpeg

DSC_0800.jpeg

DSC_0806.jpeg

DSC_0821.jpeg

Namysłowskie Asy Ekologii 2017.jpeg

 

 

 

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 01-03-2018 07:49 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 01-03-2018 08:25
Przewiń do góry