Menu pomocnicze
Jesień

Trwają prace remontowe na terenie zabytkowego parku namysłowskiego szpitala. Widać już pierwsze zmiany - pojawiła się kostka przed głównym wejściem i została położona nowa instalacja elektryczna.

- Na jesieni ubiegłego roku rozpoczęliśmy prace związane z ochroną nietoperza. W związku z tym, że mamy dość łagodną zimę to prace postępują bardzo intensywnie i pod koniec stycznia zakończymy pierwszy etap budowy placów tj. ten obszar  z przodu szpitala  plus brama wjazdowa. W kolejnym etapie czeka nas wyburzenie byłego budynku pralni, w którym znajduje się między innymi magazyn odpadów niebezpiecznych.  Od stycznia rozpoczęliśmy adaptacje pomieszczeń na odpady niebezpieczne w budynku magazynowym. Planujemy również remonty w przyziemiu szpitala  w  piwnicach. Tam będą pomieszczenia związane z punktem pralniczym i jakby obsługą logistyczną szpitala w pościel i bieliznę. Będzie to realizowane w miesiącu lutym i marcu – wyjaśnia Artur Masiowski Dyrektor Administracyjny Namysłowskiego Centrum Zdrowia S.A.

Inwestycje na terenie przyszpitalnego parku są możliwe dzięki realizacji przez Powiat Namysłowski projektu pn. „Ochrona in situ nietoperzy na terenie zabytkowego parku przy ulicy Oleśnickiej 4 w Namysłowie” dofinansowanego w ramach działania 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej Regionalnego Programu Operacyjny Województwa Opolskiego na lata 2014-2020. Jego wartość to blisko 3 mln złotych.

Realizacja tego projektu ma na celu ochronę nietoperzy i poprawę warunków ich bytowania. Dla szpitala to szansa na zyskanie nowego otoczenia poprzez zagospodarowanie terenu i rewitalizację zabytkowego parku, aby nietoperze miały jeszcze lepsze warunki bytowe. Szpital w ramach projektu zyska m.in. ponad 100 miejsc parkingowych wykonanych z kostki kamiennej, poszerzona zostanie brama wjazdowa od strony ul.Oleśnickiej, powstaną aleje pieszo-jezdne, a na terenie przyszpitalnego parku będzie wprowadzona czasowa organizacja ruchu zapewniająca ciągłość funkcjonowania szpitala. Ponadto zrewitalizowany zostanie teren zielony parku poprzez wycinkę drzew przeznaczonych do usunięcia, sadzenie nowych drzew i krzewów oraz wykonanie trawników. Na terenie parku zamontowane zostaną ławki parkowe, kosze na śmieci oraz stojaki na rowery. Wykonane będzie nowe oświetlenie parkowe i infrastruktura związana z instalacją elektryczną.

Jednak to nie koniec inwestycji w szpitalu. Jeszcze w tym roku placówka doczeka się drugiej windy, która zostanie zakupiona ze środków własnych Powiatu Namysłowskiego.

- Najważniejsza informacja jest taka, że w  2018 roku planujemy wykonanie drugiej windy, przypomnę, że mamy tylko jedną. Druga winda będzie w budynku szpitala z przeznaczaniem dla pacjentów i personelu medycznego tak, żeby usprawnić działalność lecznicy - dodaje Artur Masiowski

 Prace budowlane mają potrwać do końca września 2018 roku.

Monika Thiel

Prace remontowe przy szpitalu.jpeg DSC_0478.jpeg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 16-01-2018 12:28 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 16-01-2018 13:04
Przewiń do góry