Menu pomocnicze
WIOSNA

logotyp 1.jpeg

Dwa odcinki murów obronnych, zlokalizowane przy ulicy Staszica 8 i Piastowskiej 8, poddawane są renowacji w ramach projektu "Ochrona, promocja i rozwój dziedzictwa kulturowego na obszarze Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i  Rekreacji-część północna".

Jest to zadanie realizowane przez lidera partnerstwa - Powiat Namysłowski. Aktualnie przeprowadzana jest pierwsza faza remontu, polegająca m.in. na ręcznym rozebraniu muru z cegły czy uzupełnieniu brakujących elementów. Zakończenie prac zaplanowano na II i III kwartał 2018r.

Odnowienie fragmentów jednego z najbardziej charakterystycznych obiektów zabytkowych  Namysłowa, jakim są mury obronne, jest istotnym wkładem w zachowanie dziedzictwa historycznego miasta i powiatu.

Przedmiotowe zadanie, jak i cały projekt, dofinansowane jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020.

                                                                                              Anna Pilarska 

Wydział Promocji i Rozwoju Powiatu

                                                                    

Mury_I.jpeg Mury_II.jpeg Info.jpeg

logotyp 2.jpeg

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 15-01-2018 10:00 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 15-01-2018 10:10
Przewiń do góry