Menu pomocnicze
WIOSNA
logo rolnik.jpeg

           W 2017 roku 97 uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Namysłowie odbywało za granicą praktyki zawodowe w ramach projektu pod tytułem: „Zagraniczne praktyki zawodowe szansą lepszej pracy” realizowanego  w programie Unii Europejskiej Erasmus +.

             W Wielkiej Brytanii, w Plymouth,  uczyli się zawodu uczniowie technikum informatycznego i fototechnicznego. Młodzież pracowała w centrum szkoleniowym oraz w przedsiębiorstwach angielskich, w których nabywała umiejętności związane z montażem i naprawą sprzętu komputerowego, tworzeniem lokalnych sieci oraz wykonywała i obrabiała zdjęcia.

           Uczniowie technikum żywienia i technikum architektury krajobrazu  w maju i w lipcu przebywali w Hiszpanii w Maladze. Młodzież pracowała w 11 restauracjach oraz w zabytkowym ogrodzie botanicznym i w parku miejskim. Uczennice odbywające praktykę w gastronomii nauczyły się sporządzać wiele potraw hiszpańskich, często z wykorzystaniem owoców morza, jak np. paella, tortilla, empanada i roquetas, natomiast uczniowie z architektury poznali egzotyczne rośliny.  

           Najliczniejsza 31 osobowa grupa uczniów technikum hotelarskiego i turystycznego przebywała w Rimini we Włoszech. Uczniowie pracowali w biurach podróży i w hotelach na różnych stanowiskach w recepcji, w dziale gastronomicznym i w housekeepingu.

            W Niemczech w Hesji szkolenie zawodowe w gospodarstwach rolnych odbywali praktykę zawodowa uczniowie z klasy technikum agrobiznesu.

Oprócz nabytych umiejętności zawodowych i językowych uczestnicy praktyk, uczestnicząc w wycieczkach,  poznali kulturę i zabytki kraju, w którym przebywali oraz zwiększyli swoje kompetencje w zakresie umiejętności pracy w grupie, podnieśli także poczucie pewności siebie, doskonalili odpowiedzialność i samodzielność.

 

Koordynator Projektu

Adam Hubicki

 

2. w tle Europarlament.jpeg

ANGLIA 3.jpeg

Gibr TK.jpeg

klaudia.orzechowska.2.jpeg

Malaga1.jpeg

MichtaNatalia.jpeg

Partyka Kacper2.jpeg

Pod drzewem TK.jpeg

RIMINI 1.jpeg
Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 12-12-2017 13:24 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 12-12-2017 14:04
Przewiń do góry