Menu pomocnicze
WIOSNA

logotypy projekt.jpeg

Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach regionalnego Programu operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 oraz Budżetu Państwa

 

Wszystko to w ramach projektu „Razem dla lepszej edukacji w Powiecie Namysłowskim”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020 (Podziałanie 9.1.1), któremu lideruje Powiat Namysłowski.

20 października br. przy Zespole Szkół Gimnazjalnych w Pokoju odbyło się spotkanie poświęcone tematyce astronomii. Na uczestników czekał wykład na temat „Pajęczyn Wszechświata” wygłoszony przez dr Monikę Biernacką z Zakładu Astrofizyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, obserwacja Saturna w kopule astronomicznej, obserwacja Galaktyki w Andromedzie, gwiazdozbiory nieba październikowego oraz seans astronomiczny w mobilnym planetarium. 

Spotkanie otworzył Starosta Namysłowski Andrzej Michta, Skarbnik Gminy Pokój Marcin Maryjowski  i  Wicedyrektor Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Pokoju Elżbieta Gosławska. W dalszej części  dokonano również uroczystego otwarcia kopuły astronomicznej.

- Tego typu wydarzenie zostało zorganizowane w naszym powiecie po raz pierwszy. Miłośnicy astronomii mogli spotkać się i wspólnie obserwować niebo. Jeśli takie spotkania będą cieszyć się zainteresowaniem  wśród młodzieży, ale również mieszkańców powiatu to będziemy starali się je organizować cyklicznie - tłumaczy Emilia Wołczańska Asystent Koordynatora projektu ds. monitoringu i ewaluacji oraz bazy konkurencyjności.

- To wspaniały projekt, który służy zaspokojeniu jednej z najbardziej fundamentalnych ludzkich potrzeb – potrzeby wiedzy i zrozumienia świata a właściwie Wszechświata, który zadziwia swoim ogromem i złożonością - drobną jego cząstkę możemy sobie przybliżyć za pomocą teleskopu w kopule astronomicznej przy Zespole Szkół Gimnazjalnych w Pokoju. Dawniej  o takim instrumencie wiejska szkoła mogła tylko pomarzyć, a teraz mogliśmy z wielką przyjemnością udostępnić go młodzieży - mówi Starosta Namysłowski Andrzej Michta.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Sekretarz Powiatu Alina Białas, Członek Zarządu Powiatu Krzysztof Żołnowski, młodzież wraz z nauczycielami z Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie, Zespołu Szkół Gimnazjalnych w Pokoju i Szkoły Podstawowej  Nr 3 w Namysłowie.

Celem projektu jest podniesienie u  uczniów szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Namysłowskiego kompetencji kluczowych oraz kształcenie właściwych postaw niezbędnych na rynku pracy poprzez udział w dodatkowych zajęciach z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych i języków obcych oraz w warsztatach zespołowych z doradztwa edukacyjnozawodowego.

 Wartość całego projektu to 1733 242,80 PLN

                                                                                                                     Marta Adamiec

                                                           Asystent koordynatora projektu ds. promocji projektu

DSC_0774.jpeg DSC_0775.jpeg DSC_0823.jpeg DSC_0828.jpeg DSC_0836.jpeg

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 24-10-2017 12:54 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 24-10-2017 13:01
Przewiń do góry