Menu pomocnicze
WIOSNA

Z uwagi na powtarzające się w ostatnim czasie oszustwa szczególnie osób starszych tzw. metodami „na wnuczka” i „na policjanta” zwracam się ponownie do państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności.

Oszuści najczęściej okradają osoby w podeszłym wieku, które tracą niejednokrotnie oszczędności całego życia. Przestępcy najczęściej kontaktują się telefonicznie i podają się za osobę bliską np. wnuczka, wnuczkę siostrzeńca lub krewnego  i proszą o pożyczenie pieniędzy, pod pozorem trudnej sytuacji w jakiej się znaleźli.

Coraz częściej oszuści w takich sytuacjach powołują się także na Policję lub sytuacje, w których rzekomo uczestniczą policjanci. Dlatego zwracam się do Państwa z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności. Zwracam się również z apelem do osób młodych – dzieci, wnuków – informujcie waszych rodziców i dziadków o tym, że są osoby, które mogą chcieć wykorzystać ich życzliwość.

Namysłowscy policjanci prowadzą cyklicznie spotkania i szkolenia dla osób starszych z powyższej tematyki.

Pamiętajmy:

- nigdy nie należy przekazywać pieniędzy osobom, których się nie zna;

- Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem;

- kiedy mamy podejrzenia, że ktoś próbuje nas oszukać natychmiast skontaktujmy się z Policją dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

                                                                  Dziękuję za uwagę.

                                                         Nadkom. Andrzej Ostrycharczyk

                                                      p.o. Komendanta Powiatowego Policji

                                                                    w Namysłowie

senior 2.jpeg senior 1.jpeg

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 05-10-2017 14:07 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 05-10-2017 14:16
Przewiń do góry