Menu pomocnicze
WIOSNA

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 została zorganizowana 4 września w Zespole Szkół Rolniczych im. Tadeusza Kościuszki w Namysłowie. Dla szkoły to wielkie wyróżnienie zwłaszcza, że w tym roku obchodzi 70-lecie i 200 rocznicę śmierci swojego patrona.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele pw. Piotra i Pawła w Namysłowie. Główna część spotkania odbyła się w sali gimnastycznej namysłowskiego "Rolnika", gdzie miały miejsce okolicznościowe przemówienia i występy artystyczne uczniów.

- Dziś serce opolskiej oświaty najmocniej bije w powiecie namysłowskim. To wielki zaszczyt i honor dla naszej społeczności, że możemy świętować wojewódzką inaugurację roku szkolnego właśnie tu w Zespole Szkół Rolniczych imienia Tadeusza Kościuszki, placówce, która w tym roku obchodzi jubileusz 70-lecia swojej działalności. Będąc nauczycielem tej szkoły urlopowanym do pełnienia obowiązków Starosty Namysłowskiego nie mogę ukryć wzruszenia uczestnicząc w dzisiejszej uroczystości.  Wysoki poziom Polskiej oświaty sprawia, że nasza Ojczyzna rozwija się i należy do ścisłego grona nowoczesnych, bezpiecznych i silnych państw Europy. Dziś, aby żyć w wolnym kraju nie musimy wzorem patrona szkoły „stawiać kos na sztorc”, gdyż to właśnie praca, nauka i silna gospodarka stanowią najlepszy oręż w walce o zachowanie niepodległego Państwa - mówił Andrzej Michta podczas swojego przemówienia.

Wśród gości obecni byli m.in.  Posłowie na Sejm -  Bartłomiej Stawiarski i Ryszard Wilczyński, Wojewoda Opolski Adrian Czubak i Opolski Kurator Michał Siek.

DSC_0574.jpeg DSC_0602.jpeg DSC_0588.jpeg DSC_0595.jpeg DSC_0637.jpeg

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 05-09-2017 07:48 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 05-09-2017 13:35
Przewiń do góry