Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

W niedzielę 18 czerwca na terenie wsi Dąbrowa odbył się „2 Bieg po Gminie Świerczów”. Organizatorem była Gmina Świerczów.  Natomiast patronat honorowy  objęło Starostwo Powiatowe w Namysłowie.

W programie podobnie jak w roku poprzednim przewidziane były biegi dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych oraz bieg główny na dystansie tym razem 10 km, gdzie trasa prowadziła przez malownicze tereny Dąbrowy. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali pakiety startowe, na które składały się numery startowe, talony na grochówkę, którą przygotowała Szkoła Podstawowa w Dąbrowie oraz pamiątkowe koszulki. Dzieci natomiast otrzymały praktyczne kolorowe plecaczki. W porównaniu do roku poprzedniego kilka rzeczy zostało unowocześnionych. Najważniejsza kwestia dla zawodników, czyli pomiar czasu, nie był już prowadzony za pomocą archaicznego stopera. Tym razem zajęła się tym profesjonalna firma „ZmierzymyCzas.pl”, która za pomocą elektronicznych chipów dokonała dokładnych pomiarów czasu. Podczas tegorocznego biegu zadbaliśmy również o wizerunek najważniejszej pamiątki po biegu czyli medalu. U każdego zawodnika, który ukończył bieg zawisł na szyi elegancki odlewany medal w kształcie herbu Gminy Świerczów.

Bieganie rozpoczęły dzieci w kategorii klasy I-III i młodsi na dystansie ok 400 m. Następnie biegali uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VI, którzy mieli do przebiegnięcia 1 km, a zawody najmłodszych zakończyli uczniowie szkół gimnazjalnych, którzy ścigali się  na dystansie 2 km. Najlepsi otrzymali nagrody rzeczowe.

Zwycięzcy w tych kategoriach prezentowali się następująco:

SZKOŁY PODSTAWOWE I-III i młodsi:

Chłopcy: 1.Kacper Sucharski, 2.Jakub Andruszków, 3. Krystian Torchała

Dziewczynki: 1.Konstancja Opala, 2. Agata Mielczarek, 3. Nikola Pluta

SZKOŁY PODSTAWOWE IV-VI:

Chłopcy: 1. Szymon Łukawski, 2. Miłosz Pluta, 3. Igor Ilnicki

Dziewczynki: 1. Maja Szynklarz, 2. Ewa Kaczmarek, 3. Patrycja Mielczarek

GIMNAZJUM:

Chłopcy: 1. Jakub Kijak, 2, Wiktor Kołcz, 3. Arkadiusz Bartosik

Dziewczynki: 1.Sabina Banasik, 2. Karolina Rodzis,

Po biegach naszych najmłodszych uczestników przyszedł czas na bieg główny   na wspomnianym dystansie 10 km, w którym uczestniczyło ponad 70 osób. Naturalnie większą część zawodników stanowili mieszkańcy naszego powiatu, ale gościliśmy również biegaczy z Wrocławia, Brzegu, Kępna, Praszki, Opola, Wołczyna czy Mroczenia.

Triumfatorem 2 Biegu po Gminie Świerczów wśród mężczyzn został Szymon Dorożyński  z Namysłowa, który ww. dystans przebiegł w czasie 33 min. i 28 sek. Drugi na mecie zameldował się Mateusz Michalak również z Namysłowa, a podium uzupełnił Wiesław Pyra  z Praszki.

Wśród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Suchecka z Namysłowa z czasem 44 min.  i 55 sek. Druga była Małgorzata Kula-Pietrzyk z Bukowej Śl. a trzecia Ewa Szyporta  z Namysłowa.

Najlepsi biegacze wśród mężczyzn i kobiet otrzymali nagrody finansowe, które ufundował Pan Edmund Podeszwa właściciel firmy „Agromund Sp. z o.o.” Najwyższe miejsce   na podium zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn premiowane było kwotą 300 zł, drugie  200 zł, a trzecie 100 zł.

Klasyfikacje, poza generalną, były prowadzone również w kolejnych ośmiu kategoriach –  K-20, K-30, K-40, K-50+, M-20, M-30, M-40, M-50, M-60+.

Poza nagrodami pieniężnymi wszyscy najlepsi w poszczególnych kategoriach, otrzymali okazałe puchary oraz nagrody rzeczowe, które wręczali m.in. Wójt Gminy Pan Andrzej Gosławski, Starosta Namysłowski Pan Andrzej Michta, Wicestarosta Pan Krzysztof Żołnowski, Przewodniczący Rady Gminy Pan Adam Janas, Z-ca Przewodniczącego Rady Gminy Pan Andrzej Hrycyszyn, Sekretarz Gminy Pani Irena Łytka oraz Pani Anna Prokop – Przedstawiciel firmy Agromund Sp. z o.o.

Należy również podkreślić, że na trasie zawodników dopingowała rzesza kibiców – rodziny   i znajomi, a także mieszkańcy samej Dąbrowy dla których była to dodatkowa atrakcja.

Serdeczne podziękowania kierujemy dla Państwa Renaty i Mariusza Boduch, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie biegu i dzięki którym wszystko zostało dopięte na ostatni guzik i bardzo sprawnie przeprowadzone.

Podziękowania kierujemy również dla wszystkich sponsorów, bez których niemożliwym byłoby zorganizowanie tej imprezy na tak wysokim poziomie, a w szczególności dla: Pana Edmunda Podeszwy właściciela firmy AGROMUND Sp. z o.o., Starostwa Powiatowego w Namysłowie, Pana Pawła Łukasza właściciela firmy PUH GOLDRÓB, firmy FERMAPOL Zalesie, Banku Spółdzielczego w Namysłowie, Skupu Złomu Świerczów – Piotr Bugajski, Pana Piotra Makieły – firma Famel, Pana Jakuba Roszuka Prezesa Rybackiej Lokalnej Grupy Działania „Opolszczyzna”, Piekarni Rafał Pajor z Dąbrowy, Zakładu Wodociągów i Usług Komunalnych EKOWOD, Coccodrillo Namysłów, Froneri Polska (dawne Nestle), Pana Jacka Rozwadowskiego.

Dziękujemy także tym wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w organizację tego premierowego biegu włączając w to strażaków z OSP Dąbrowa, Starościn, Świerczów, Miejsce, Bąkowice oraz Biestrzykowice – Miodary, którzy zadbali o zabezpieczenie całej trasy.

I w ten oto sposób 2 Bieg po Gminie Świerczów przeszedł do historii. Mamy nadzieję,  że za rok spotkamy się w jeszcze większym gronie. Bieganie i ogólna aktywność fizyczna staje się coraz bardziej modna, a Powiat Namysłów jak najbardziej chce cały czas propagować zdrowy styl życia i w związku z tym zapewniamy że Bieg po Gminie Świerczów na stałe wpisał się w kalendarz imprez sportowych na naszym terenie. Zatem zapraszamy również za rok!

 

Bieg w Świerczowie.jpeg

Łukasz Gienieczko

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 27-07-2017 11:19 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 27-07-2017 11:28
Przewiń do góry