Menu pomocnicze
Jesień

Kapitan mgr inż. Tadeusz Kmieć objął z dniem 14 lipca 2017 roku obowiązki Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie - To dla mnie zaszczyt- mówił nowo powołany komendant. Zmiana na stanowisku kierowniczym namysłowskiej jednostki związana jest z przejściem, w marcu, na emeryturę dotychczasowego komendanta.

Kapitan Tadeusz Kmieć w latach 1999 – 2001 odbywał naukę w Centralnej Szkole  Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie, gdzie zdobył tytuł technika pożarnictwa i stopień służbowy – młodszy aspirant. Od 2009  do 2013  roku uczęszczał na studia inżynierskie na Wydziale Inżynierii Bezpieczeństwa Pożarowego w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. W 2013 roku uzyskał tytuł inżyniera pożarnictwa oraz stopień młodszego kapitana. Z kolei dwa lata później ukończył tę uczelnię z  tytułem mgr inż. Jest również absolwentem studiów podyplomowych na Wydziale Bezpieczeństwo i Higieny Pracy na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Pracę w namysłowskiej JRG rozpoczął w 2001 roku jako dowódca zastępu. W 2006 roku został mianowany na stanowisko dowódcy sekcji i tym samym pełnił funkcję zastępcy dowódcy zmiany, dowodząc działaniami ratowniczo-gaśniczymi. W 2009 roku został awansowany na stanowisko dowódcy zmiany i funkcję tę pełnił do dnia 10.05 br. wykonując również obowiązki Oficera w Dyspozycji Komendanta Powiatowego. Od 11.05. br. Komendant Wojewódzki powierzył mu pełnienie obowiązków Komendanta Powiatowego PSP w Namysłowie – funkcję tę pełnił przez dwa miesiące. Wielokrotnie dowodził wieloma dużymi działaniami ratowniczo-gaśniczymi m.in. podczas dużego pożaru lasu w 2015 roku na terenie powiatów namysłowskiego i brzeskiego czy  podczas zdarzenia masowego z 16 poszkodowanymi dziećmi narodowości węgierskiej. W trakcie swojej służby został odznaczony m.in. Srebrnym Medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa oraz Odznaką Wzorowy Strażak.

W ceremonii wprowadzenia nowego komendanta uczestniczyli m.in. Starosta Namysłowski Andrzej Michta, Wicestarosta Krzysztof Żołnowski, przedstawiciele władz samorządowych, Opolski Komendant Wojewódzki PSP w Opolu st. bryg. mgr inż. Marek Kucharski, przedstawiciele zarządów oddziałów gminnych i powiatowego Związku OSP RP, poczty sztandarowe OSP reprezentujące gminy z terenu powiatu namysłowskiego i inni goście.

Nie zabrakło również gratulacji i życzeń kierowanych w stronę nowego szefa namysłowskiej jednostki.

- Proszę przyjąć moje serdeczne gratulacje w związku z powołaniem na stanowisko Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie. Mimo młodego wieku Pana osiągnięcia zawodowe zostały zauważone przez przełożonych. Awans to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka. Jest dowodem docenienia dotychczasowej pracy i powodem do dumy. Jestem przekonany, że dobrze Pan sobie poradzi w nowej - odpowiedzialnej roli – mówił Starosta Namysłowski Andrzej Michta w czasie swojego wystąpienia.

 Monika Thiel

DSC_0861.jpeg DSC_0892.jpeg DSC_0898.jpeg DSC_0905.jpeg DSC_0924.jpeg DSC_0955.jpeg DSC_0969.jpeg DSC_0974.jpeg DSC_0975.jpeg

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 17-07-2017 08:38 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 17-07-2017 08:51
Przewiń do góry