Menu pomocnicze
WIOSNA

Przedstawiciele wszystkich partnerskich samorządów, w tym Powiatu Namysłowskiego, wzięli udział w podpisaniu umowy na realizację zadań z zakresu gospodarki niskoemisyjnej. Uroczystość odbyła się w stolicy Subregionu Północnego Województwa Opolskiego – Kluczborku.

W ramach dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014 – 2020 - Powiat Namysłowski – w zakresie zaplanowanym do indywidualnej realizacji, tj. zadania „Realizacja strategii niskoemisyjnej na obszarze Powiatu Namysłowskiego - Budowa infrastruktury dla ruchu rowerowego i pieszego - Infrastruktura dla ruchu rowerowego i pieszego”  wybuduje ponad 13 kilometrów ścieżek rowerowych wraz z miejscami postojowymi.

Koncepcja wyprowadzenia indywidualnego ruchu samochodowego z centrum Namysłowa poprzez budowę ścieżek rowerowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą zakłada połączenie centrum Namysłowa z miejscowościami najbliżej położonymi od miasta (Ligotka, Dębnik, Wilków ,Smarchowice Małe, Rychnów, Kamienna, Łączany). Takie rozwiązanie pozwoli stworzyć sieć ścieżek, która przyczyni się do zmniejszenia ruchu pojazdów indywidualnych w tym obrębie. Jednocześnie cała sieć przebiegająca po drogach powiatowych pozwoli na bezpieczne poruszanie się rowerzystów zarówno w czasie rekreacyjnych wyjazdów jak również jako alternatywny dojazd do pracy i miejsc publicznych.

                                                                                                                                            Wioletta Socha – Kompała

                                                                                      Naczelnik Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu

 

DSC_7626.jpeg DSC_7778.jpeg

loga unijne.jpeg

 

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 30-06-2017 10:41 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 30-06-2017 10:41
Przewiń do góry