Menu pomocnicze
Jesień

Powiat Namysłowski przygotowuje się do aplikowania o środki unijne na budowę ścieżek rowerowych. Zarząd Powiatu zdecydował o przystąpieniu do projektu partnerskiego, realizowanego w ramach Subregionu Północnego Opolszczyzny, który umożliwi sfinansowanie tego zadania.

Przygotowywany wniosek dotyczy poddziałania 3.1.1 Strategie niskoemisyjne w miastach subregionalnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego 2014-2020, a jego celem jest poprawa jakości powietrza poprzez m.in. rozwój infrastruktury dla ruchu rowerowego i pieszego.

Koncepcja Powiatu Namysłowskiego planowana do realizacji polegać będzie na wyprowadzeniu indywidualnego ruchu samochodowego z centrum Namysłowa poprzez budowę ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą. Zakłada ona połączenie centrum Namysłowa z miejscowościami najbliżej położonymi od miasta. Takie rozwiązanie pozwoli stworzyć sieć ścieżek, która przyczyni się do zmniejszenia ruchu pojazdów indywidualnych w tym obrębie. Cała sieć przebiegająca przy drogach powiatowych pozwoli na bezpieczne poruszanie się rowerzystów w czasie wyjazdów rekreacyjnych i turystycznych. Będzie stanowiła również alternatywny (dla samochodowego) sposób dojazdu do pracy i miejsc publicznych - ścieżki zostały tak poprowadzone, aby zapewnić dojazd do głównych zakładów pracy, sklepów, szkół itp.
Projekt zakłada również przygotowanie odpowiedniej infrastruktury drogowej przeznaczonej dla rowerzystów. Na całej sieci ścieżek rowerowych zostanie wykonanych 13 miejsc postojowych, gdzie rowerzyści będą mogli pozostawić rowery lub odpocząć przed dalszą jazdą.

Inwestycji została zaplanowana na lata 2017-2018. Jej realizacji będzie możliwa po otrzymaniu dofinansowania.

PDFŚcieżki rowerowe A4 2016 07.pdf (1,37MB)

 

 

 

 

Opublikował(a): Bartosz Podgórski Data publikacji: 26-08-2016 09:04 Modyfikował(a): Bartosz Podgórski Data modyfikacji: 26-08-2016 09:14
Przewiń do góry