Menu pomocnicze
Zimowy pejzaż

W dniu 2 marca 2016r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Namysłowie odbyła się narada roczna funkcjonariuszy namysłowskiej straży pożarnej, w czasie której podsumowano miniony rok.

2015 rok był trudnym okresem dla namysłowskich strażaków. Zanotowano aż 948 zdarzeń, w tym 366 pożarów, 537 miejscowych zagrożeń i 45 alarmów fałszywych. Dla porównania w 2014r. było 662 zdarzeń, w tym 297 pożarów, 345 miejscowych zagrożeń i 20 alarmów fałszywych. W wyniku zaistniałych pożarów, wypadków drogowych i innych zdarzeń 67 osób zostało rannych, a 1 osoba to ofiara śmiertelna.

Dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Namysłowie, w 2015r. zakupiono samochód rozpoznawczo - ratowniczy Mitsubishi Outlander oraz sprzęt specjalistyczny taki jak: osiem aparatów powietrznych z butlami kompozytowymi, motopompa szlamowa, pompa głębinowa, zestaw ratownictwa medycznego PSPR-1 z deską ortopedyczną i butlą na tlen medyczny, dwa defibrylatory półautomatyczne, defibrylator treningowy i sześcioosobowy ponton ratowniczy.

Ponadto Komenda otrzymała od Starostwa 20 000 zł na naprawę samochodów.

Podczas narady sekc. Michał Zadora otrzymał nagrodę pieniężną za ratowanie życia ludzkiego poszkodowanym w wypadku drogowym w czasie, kiedy będąc po służbie znalazł się w miejscu zdarzenia wracając do domu.

zdjęcie.jpeg

Starosta Namysłowski Andrzej Michta podziękował namysłowskim strażakom za zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa pożarowego na terenie powiatu namysłowskiego. W naradzie udział wzięli również Alina Białas Sekretarz Powiatu Namysłowskiego oraz Sławomir Hinborch Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu.

Narada roczna namysłowskich strażakow 033.jpeg

st.kpt. Andrzej Prokop

Opublikował(a): Barbara Jarmuszewska Data publikacji: 03-03-2016 10:13 Modyfikował(a): Barbara Jarmuszewska Data modyfikacji: 04-03-2016 14:53
Przewiń do góry